HomeInteresująceZiemniaki ugotują się w kilka minut.Wypróbuj sztuczkę z mikrofalówką

Ziemniaki ugotują się w kilka minut.Wypróbuj sztuczkę z mikrofalówką

Czy kiedykolwiek denerwowało cię to, że musiałeś czekać 20 minut, aż ziemniaki się ugotują? Na szczęście istnieje jeden cudowny sposób na znaczne przyspieszenie gotowania ziemniaków.

Ziemniaki w kuchence mikrofalowej w zaledwie 7 minut

Obierz ziemniaki, pokrój je na kawałki i umieść w plastikowej torbie (mocnej, zamykanej) wraz z solą i ulubionymi przyprawami.Zalej je kilkoma łyżeczkami wody.Następnie przebij woreczek w kilku miejscach widelcem, aby umożliwić ujście pary.Umieść ten pakiet w kuchence mikrofalowej, którą włącz na pełną moc.Gotuj ziemniaki przez 7-8 minut.

Wyjmij ziemniaki z obieraczki do ziemniaków

Pomocny może być również garnek.Obierz ziemniaki i pokrój je w plastry o szerokości około 0,5 cm.Roztop dwa plasterki masła w szybkowarze, dodaj ziemniaki, sól, pieprz i dokładnie wymieszaj, aby pokryć ziemniaki masłem.Zamknij garnek i ustaw go na średnim ogniu.Gdy usłyszysz skwierczenie, zmniejsz ogień do małego i gotuj przez kolejne 5 minut.Na koniec wyłącz garnek z ognia i trzymaj go zamknięty, aż zatrzask bezpieczeństwa zostanie zwolniony.

Małe kawałki i gorąca woda

Im mniejsze ziemniaki pokroisz, tym szybciej się ugotują.Jednocześnie zapomnij o wrzucaniu ziemniaków do zimnej wody, a następnie podgrzewaniu ich na kuchence, co znacznie wydłuży czas gotowania.Zagotuj wodę w czajniku.

Przygotuj ziemniaki z wyprzedzeniem

Jeśli wiesz, że będziesz spieszyć się na obiad następnego dnia, na przykład, przygotuj ziemniaki z wyprzedzeniem.Albo po prostu ugotuj je dzień wcześniej i podgrzej w mikrofalówce w D-Day, ponieważ nic się nie stanie raz.Albo przynajmniej obrać je, posiekać, namoczyć w zimnej wodzie i włożyć na noc do lodówki.Następnego dnia wystarczy spuścić starą wodę, zalać świeżą gorącą wodą z czajnika i ugotować.Wcześniejsze przygotowanie pozwoli zaoszczędzić co najmniej 10 minut.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře