HomeInteresująceZastosuj w lipcu i zbierz kilogramy ogórków.Będą duże i zdrowe

Zastosuj w lipcu i zbierz kilogramy ogórków.Będą duże i zdrowe

Lipiec to czas, kiedy w naszych ogrodach robi się coraz bardziej zielono i szukamy pierwszych plonów.Niestety na niektóre z nich jeszcze nie zapracowaliśmy.

Z tego powodu proponujemy Ci naturalny nawóz do ogórków, który sprawi, że zbierzesz kilogramy ogórków.Ponadto będą one duże i zdrowe.Koniecznie wypróbuj go w ten weekend.

Nawożenie ogórków w domu

Nawożenie ogórków w domu jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów, aby cieszyć się pięknymi i dobrymi zbiorami.

Wystarczy, że w lipcu użyjesz jednego z wyżej wymienionych nawozów, a nawet nie będziesz wiedział o własnych zbiorach.Warto wspomnieć, że rozwiązania te są całkowicie organiczne i naturalne.Nie musisz się martwić, że w jakikolwiek sposób wpłyną na smak Twoich ogórków.

Zacznijmy od najprostszej metody, czyli skorupek jajek.Oczyszczone, pokruszone i wysuszone skorupki zalać wodą.Po 2 tygodniach otrzymasz preparat nawozowy do ogórków z dużą ilością wapnia.

Zioło to jest gwarancją dobrych zbiorów

Jeśli masz pod ręką skrzyp polny, posiekaj go i zalej 10 litrami wody.Po zaledwie 5 dniach fermentacji wystarczy rozcieńczyć go wodą w stosunku 1:5 i użyć jako oprysku lub płynnego nawozu do ogórków.

Jest to jedna z najlepszych metod nawożenia ogórków.Produkt ten nie tylko przyspieszy i wzmocni kwitnienie i owocowanie ogórków, ale także ochroni je przed chorobami i szkodnikami.Wszystko to dzięki wysokiej dawce krzemu zawartej w skrzypie.

Unikaj tych błędów podczas nawożenia ogórków

Pamiętaj tylko, że dla dobra roślin nie wolno przesadzać z nawożeniem.Celem nawożenia ogórków jest dostarczenie im potrzebnych składników odżywczych i wzmocnienie roślin, zanim zaczną owocować.

Absolutnie nie używaj nawozów azotowych w tym czasie, ponieważ przyspieszysz tylko wzrost masy zielonej, co ograniczy rozwój owoców.Zamiast tego skup się na dostarczaniu ogórkom krzemu i potasu.

Pamiętaj również, aby nie zakwaszać nadmiernie gleby pod ogórkami, ponieważ kwaśna gleba gwarantuje słabe plony.Unikaj również nawożenia ogórków przed obfitymi opadami deszczu, ponieważ woda może zmyć zastosowany produkt.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře