HomeInteresująceZapomnij o pęcherzach.Zdradzę ci niesamowitą sztuczkę mojej ciotki

Zapomnij o pęcherzach.Zdradzę ci niesamowitą sztuczkę mojej ciotki

07. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Troyan).

Pęcherze to twarde, zgrubiałe obszary skóry, które zwykle występują na podeszwach stóp.Są podobne do modzeli, ale zwykle są twardsze, mniejsze i bardziej bolesne.Pęcherze nie są niebezpieczne, ale mogą powodować podrażnienia.Częściej dotykają kobiet niż mężczyzn.

Leczenie pęcherzy i modzeli jest takie samo.Polega na unikaniu powtarzających się czynności, które je spowodowały. Noszenie dobrze dopasowanych butów i używanie wkładek ochronnych może pomóc.Powiem ci również o kilku sprawdzonych metodach mojej ciotki, które możesz stosować w domu.

Ocet jabłkowy

Większość kremów dostępnych bez recepty zawiera kwas (zwykle salicylowy), który rozpuszcza grubą skórę i pomaga odpaść jej nadmiarowi. Ocet jabłkowy działa podobnie Spróbuj nasączyć nim bawełniany wacik lub przytrzymaj go w szorstkim miejscu przez kilka minut, aby go nasączyć.Zachowaj ostrożność podczas używania jakiegokolwiek kwasu; staraj się trzymać go tylko na dotkniętym obszarze .Jeśli skóra stanie się czerwona, podrażniona lub poparzona, leczenie należy przerwać.

Cytryna

Kwas zawarty w cytrynach może pomóc pozbyć się pęcherzy.Przed pójściem spać Odetnij plasterek skórki cytryny o długości około dwóch cali i szerokości palca. Umieść skórkę na pęcherzu, zabezpiecz bandażem i przykryj na noc białą bawełnianą skarpetą.Kontynuuj każdej nocy, aż modzel zniknie.

Aspiryna

Możesz naturalnie pozbyć się pęcherzy przez noc za pomocą środka przeciwbólowego.Rozgnieć pięć lub sześć nieopakowanych tabletek aspiryny i wymieszaj z równymi częściami octu jabłkowego i wody.Po dodaniu wystarczającej ilości pasty, rozprowadź ją na krecie lub modzelu i użyj bandaża, aby utrzymać ją na miejscu.Po co najmniej dziesięciu minutach pęcherz powinien być na tyle luźny, aby można go było delikatnie zetrzeć pumeksem.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře