HomeWskazówki dla domuWymieszaj te dwie rzeczy i spryskaj okna.Komary i muchy nie przylecą do...

Wymieszaj te dwie rzeczy i spryskaj okna.Komary i muchy nie przylecą do ciebie

W ciepłe letnie dni lubimy wietrzyć nasze pokoje, aby wpuścić świeże powietrze i – w zależności od pory dnia – trochę słońca lub chłodu.Niestety, jest to zaproszenie dla owadów.

Muchy zwabione zapachem jedzenia i komary szukające pożywienia chętnie dostają się do domu.Te owady są naprawdę irytujące.Jak się ich skutecznie pozbyć? Jest na to jeden prosty sposób.

Owady uprzykrzają letnie dni

Trudno wyobrazić sobie lato bez wietrzenia domu.Rano wpuszczamy do pomieszczeń pierwsze promienie słońca, a wieczorem po upalnym dniu tęsknimy za odrobiną chłodu.Niestety, wraz ze świeżym powietrzem do domu wchodzą nieproszeni goście.

W ciągu dnia do pomieszczeń, zwłaszcza kuchni, wlatują muchy, a wieczorem najbardziej aktywne są komary.Obecność tych owadów jest bardzo nieprzyjemna, ale nie musimy się z nią godzić.Jak pozbyć się owadów?

Na rynku dostępne są różne środki odstraszające owady, pułapki, a także spraye na muchy, ale wszystkie te metody działają dopiero po tym, jak owady zdążą się zadomowić.Lepiej jest zwalczać występowanie szkodników, odstraszając je raz na zawsze.

Jak skutecznie odstraszyć owady?

Nie musimy wydawać fortuny na chemiczne środki odstraszające owady.Wystarczy sięgnąć po proste, domowe produkty, które każdy ma pod ręką.Najpierw jednak trzeba wiedzieć, co odstrasza muchy i komary.

Te irytujące owady mają awersję do silnych zapachów.Odstrasza je między innymi silny zapach przypraw i olejków eterycznych.Wykorzystaj ten fakt i przygotuj domowy środek odstraszający muchy i komary.

Domowy środek odstraszający muchy i komary

Przepis na domowy repelent jest prosty.Rozpuść łyżkę mielonego cynamonu w szklance wody i dodaj kilka kropli olejku waniliowego.Wszystko dokładnie wymieszać i przelać do butelki z rozpylaczem, przecedzając płyn przez bardzo drobne sitko lub gazę.

Spryskaj przygotowanym roztworem otwory, przez które owady dostają się do domu, t.j.ramy okienne, narożniki drzwi i okapy.Płyn ten można również rozpylać na rośliny na parapecie, balkonie lub tarasie, a także w ogrodzie.Zapach cynamonu i wanilii skutecznie odstrasza owady i pozbywa się ich raz na zawsze.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře