HomeInteresująceWymieszać oba składniki.Nie będzie śladu muszek owocówek

Wymieszać oba składniki.Nie będzie śladu muszek owocówek

6. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock.com/Anne Webber).

Choć niewielkie, muszki owocówki w domu mają duży wpływ na komfort życia.Szybko się rozmnażają, więc nawet drobne zaniedbanie w sprzątaniu może doprowadzić do ich nagłej inwazji w domu, zwłaszcza w kuchni.Zrozumienie, co przyciąga te owady i stosowanie prostych sztuczek w walce z muszkami owocówkami pomoże rozwiązać problem.Będziesz znów cieszyć się czystym i zdrowym środowiskiem domowym wolnym od niechcianych gości.

Są irytujące i niszczą wszystkie owoce i warzywa.Skąd biorą się muszki owocówki w domu?

Czasami dostają się do domu wraz z artykułami spożywczymi. Dojrzałe owoce, warzywa i wszystkie inne źródła fermentującej materii organicznej działają jednak jak magnes na owady. Muszki owocówki mogą dostać się do kuchni przez otwarte okno, wyczuwając idealne miejsce do żerowania i rozmnażania się. Jeśli zignorujemy obecność pojedynczych osobników, możemy być pewni, że po mniej więcej tygodniu będzie ich istny rój. Na szczęście istnieje domowy środek na muszki owocowe, który pozwala nam działać natychmiast.

Wymieszaj dwa produkty.Pułapka na muszki owocowe jest gotowa w mgnieniu oka

Nie musisz się martwić, jeśli nie masz dostępnego profesjonalnego produktu. Domowe sposoby na muszki owocówki są również bardzo skuteczne.Ważne jest jednak, aby działać szybko i systematycznie.

Możesz przygotować sprytną pułapkę na te irytujące owady, łącząc dwa składniki, które większość z nas ma w swoich kuchniach. Mówimy o połączeniu płynu do mycia naczyń i octu jabłkowego na muszki owocówki.

 1. Wlej filiżankę octu jabłkowego do pojemnika.
 2. Dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń.Delikatnie wymieszaj.
 3. Umieść pojemnik w miejscu, w którym obserwujesz największą aktywność owadów.Idealny będzie parapet lub blat kuchenny.

Jak to działa? Zapach octu jabłkowego przyciąga muszki owocówki.Płyn do mycia naczyń z kolei zapobiega ich ucieczce z pułapki.Zmieniaj wywar codziennie, a po kilku dniach problem szkodników zniknie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Czasami nie mamy kontroli nad tym, w jaki sposób szkodniki dostają się do naszych domów.Jednak często nieświadomie tworzymy dla nich pokusy, które sprawiają, że uważają naszą kuchnię za idealne miejsce do życia. Jak zapobiec przedostawaniu się muszek owocówek do domu? Przestrzegaj kilku podstawowych zasad.

 • Przechowuj owoce i warzywa w lodówce, aby chronić je przed owadami.
 • Regularnie sprzątaj resztki jedzenia lub rozlane napoje, czyszcząc blaty kuchenne i stoły.
 • Regularnie opróżniaj kosz na śmieci i utrzymuj go w czystości.Kosz jest rajem dla muszek owocówek.
 • Dokładnie czyść zlew i odpływy.Upewnij się, że nie ma w nich resztek jedzenia.Owady również mogą się tam dostać.
 • Jeśli masz problem z przechowywaniem wszystkich zapasów w szczelnie zamkniętych pojemnikach, możesz przygotować zapobiegawczy spray przeciwko muszkom owocowym. Rozcieńcz kilka kropli olejku eterycznego (takiego jak mięta pieprzowa lub eukaliptus) w wodzie.Wlej go do butelki z rozpylaczem i spryskaj miejsca, w których mogą być obecne muszki owocówki.Skoncentruj się na blatach i ramach okiennych.

  .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře