HomeInteresująceWlej wodę do piekarnika, a po 30 minutach cały brud zniknie sam

Wlej wodę do piekarnika, a po 30 minutach cały brud zniknie sam

Czyszczenie piekarnika to moja zmora w kuchni.Nie lubię tego robić, głównie dlatego, że szorowanie przypalonego tłuszczu jest czasochłonne.Długo szukałem sposobu na ułatwienie sobie tego zadania i znalazłem go.

Dzięki niemu piekarnik czyści się niemal sam, zanim zdążę posprzątać całe mieszkanie.Jeśli, tak jak ja, nie lubisz szorować piekarnika, zdecydowanie powinieneś wypróbować moją metodę.

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania?

Długo zastanawiałem się, jak ułatwić sobie czyszczenie piekarnika.Próbowałem używać różnych sklepowych środków czyszczących, ale pół żartem, pół serio przyznam, że im droższy był środek, tym bardziej beznadziejny się wydawał.

Może to wynik mojego uprzedzenia, ale po prostu nie mogłem znaleźć produktu, który by mi odpowiadał.

Na ratunek przyszły mi domowe sposoby, których używały nasze matki i babcie, zanim specjalistyczne środki chemiczne stały się tak popularne.Po prostu nie mogłem uwierzyć własnym oczom w to, co stało się z moim piekarnikiem.

Ocet i cytryna to kuchenne potęgi

Ile to już razy pisaliśmy o działaniu octu i cytryny w kuchni.Jestem zaskoczony, że nigdy nie pomyślałem, aby użyć ich do czyszczenia piekarnika.W końcu najciemniej jest pod światło, prawda?

Aby to zrobić, wystarczy włożyć do piekarnika żaroodporny pojemnik z wodą, niewielką ilością octu i sokiem z jednej cytryny.Nastawiamy piekarnik na 120 stopni Celsjusza i możemy spokojnie czyścić całe mieszkanie.

Po pół godzinie otwórz piekarnik, poczekaj aż nieco ostygnie i. otwórz szeroko oczy ze zdziwienia, że tłuszcz dosłownie sam znika.

Ciesz się czystym piekarnikiem bez wysiłku

Jest jednak jeden haczyk.Musimy użyć szmatki nasączonej wodą, aby usunąć pozostały brud, ale zapewniamy, że można to zrobić w 5 minut bez szorowania – proste, prawda?

Drodzy czytelnicy, czy znacie ten patent? Jeśli nie, to zdecydowanie powinniście spróbować.Pomogło mi to przestać odkładać czyszczenie piekarnika i położyć kres mojemu kuchennemu straszydłu.Ty możesz zrobić to samo.Powodzenia.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře