HomeInteresująceWiędnące pomidory ożywają i pięknie rosną.Skorupki jaj pomogą

Więdnące pomidory ożywają i pięknie rosną.Skorupki jaj pomogą

Lubimy uprawiać pomidory we własnych ogrodach, na tarasach, a nawet na balkonach.Są łatwe w uprawie, choć nie zawsze z wielkim sukcesem.Jednym z problemów jest więdnięcie krzaków.

Kiedy nasze pomidory zaczynają wyglądać marnie, to znak, że popełniamy błędy w ich pielęgnacji.Wtedy warto zmienić nawyki i stosować domową odżywkę do pomidorów.Dowiedz się, jak ją przygotować.

Przyczyny więdnięcia pomidorów

Krzewy pomidorów powinny być elastyczne i zielone, ale czasami stają się wiotkie, łodygi wyginają się, a liście więdną.Ponadto roślina traci kolor i więdnie.Dlaczego pomidory więdną?

Niestety, wina może leżeć po naszej stronie, zwłaszcza jeśli wybraliśmy nieodpowiednie miejsce do uprawy pomidorów.W szczególności cierpią one na brak światła słonecznego, co sprawia, że krzewy gorzej się rozwijają.

Oprócz słońca, rośliny te potrzebują również ciepła.Optymalna temperatura do uprawy pomidorów wynosi od 20 do 30 stopni Celsjusza.Znaczne odchylenia mogą spowodować więdnięcie krzewów.

Powoduje to więdnięcie pomidorów

Istnieją również inne błędy w pielęgnacji, ale są one stosunkowo łatwe do naprawienia.Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób podlewania krzewów.Ani za mało, ani za dużo wody nie jest dla nich dobre.

Nadmierne podlewanie krzewów może prowadzić do rozwoju chorób grzybiczych, które atakują pomidory.Jedną z nich jest fuzaryjne więdnięcie pomidorów.Rośliny nie powinny być nadmiernie podlewane i należy zapewnić im dobrą cyrkulację powietrza.

Kolejnym błędem w pielęgnacji pomidorów jest brak składników odżywczych.Jeśli zaniedbasz nawożenie, krzaki nie będą odżywione i zaczną więdnąć.Zwiędnięte rośliny szybko przestaną produkować.

Oto sposób odżywiania pomidorów

Istnieje skuteczny sposób na przywrócenie zwiędłych krzewów do życia w krótkim czasie.Aby uratować pomidory, wystarczy przygotować proste domowe jedzenie ze skorupek I.

Obierz dwa ugotowane jajka i zmiksuj zebrane skorupki razem z 10 liśćmi laurowymi.Zalej składniki 2 litrami letniej wody i ponownie zmiksuj.Gotowy wywar odstawiamy na noc, następnie przecedzamy i rozcieńczamy 1 l wody.Nasza odżywka jest już gotowa.

Przed użyciem należy ją połączyć z wodą.Dodaj filiżankę płynu do 5 l wody i zacznij podlewać nasze rośliny.Odżywkę podajemy do korzeni pomidorów &#8211 nie podlewamy liści i łodyg.Dzięki temu krzewy odzyskają siły i będą obficie owocować.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře