HomeInteresująceW czasie upałów pić zamiast wody.Lepiej nawadnia i chłodzi organizm

W czasie upałów pić zamiast wody.Lepiej nawadnia i chłodzi organizm

Latem, podczas upalnych dni, powinniśmy szczególnie dbać o nawodnienie organizmu.Dostarczanie odpowiedniej ilości wody do naszego organizmu jest kluczowe dla jego prawidłowego funkcjonowania.Oprócz wody możemy również sięgnąć po napary ziołowe, ponieważ wykazano, że doskonale nawadniają, a także chłodzą, co przynosi nam ulgę.

Ile płynów dziennie powinniśmy pić w upalne dni?

Zdrowy dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów wody &#8211 w zależności od płci, temperatury otoczenia i aktywności fizycznej.A w okresie wzmożonego wysiłku i upałów nawet do 4 – 5 litrów dziennie.

Woda powinna być głównym codziennym napojem, ale napary ziołowe mogą również pomóc, a także okazały się doskonałe do chłodzenia i nawadniania organizmu.Które zioła warto więc włączyć do codziennej diety, zwłaszcza w letnie upały?

Kiedy z nieba leje się żar.Schłodź swoje ciało tymi ziołami

Zioła mają wiele korzystnych dla nas właściwości, a wśród wielu ziół możemy znaleźć takie, które wykazują właściwości chłodzące.Wynika to najczęściej z zawartości mentolu w niektórych roślinach.To właśnie on odpowiada za właściwości chłodzące.

Mentol ma działanie chłodzące poprzez stymulację zakończeń czuciowych, które przewodzą zimno, jednocześnie zmniejszając ich wrażliwość na przewodzenie bólu, wywierając w ten sposób miejscowy efekt znieczulający.

Które zioła wykazują działanie chłodzące? Należą do nich mięta, melisa, lipa i rumianek.

Oprócz działania chłodzącego, mięta, melisa i lipa mają również działanie kojące, a rumianek ma właściwości przeciwzapalne.

Napary z tych ziół można pić na zimno lub, w przypadku mięty, dodawać do napojów całe świeże liście.

Nawadniają lepiej niż woda.Właściwości tych ziół są szczególnie ważne latem.

Zioła można również dodawać do chłodnych naparów, które doskonale nawadniają organizm.Do takich ziół należą hibiskus, pokrzywa i czystek.

Ten pierwszy jest bogaty w witaminę C i ma właściwości przeciwutleniające, natomiast pokrzywa wykazuje niezwykły wachlarz właściwości i działa leczniczo na wiele aspektów naszego organizmu.

Przede wszystkim jednak ma działanie moczopędne, które pomaga usunąć nadmiar toksyn z organizmu.Jest również bogaty w minerały i witaminy, które promują nawodnienie.Koper włoski również zachowuje się podobnie do pokrzywy.Wykazuje działanie moczopędne i może pomóc w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co ma kluczowe znaczenie dla nawodnienia.

Pokrzywa ma właściwości oczyszczające i wspomaga układ odpornościowy.Napar z niej może pomóc w utrzymaniu nawodnienia.

Nie można zapomnieć o popularnym napoju, jakim jest rooibos.Ta czerwona herbata przygotowywana jest z czerwonokrzewu pochodzącego z Afryki.Rooibos nie zawiera kofeiny i jest bogaty w przeciwutleniacze.Jego napar doskonale nawadnia i jest łagodny dla żołądka.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře