HomeInteresująceUżywaj zamiast płynu do płukania tkanin.Wystarczy pół filiżanki, a będą bardziej puszyste...

Używaj zamiast płynu do płukania tkanin.Wystarczy pół filiżanki, a będą bardziej puszyste niż luksusowe spa

7. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Maryna Pleshkun).

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Porzuć chemikalia na rzecz produktu kuchennego, a będziesz zaskoczony, jak korzystne będzie to dla tkanin.Tkanina zacznie doskonale wchłaniać wodę, przestanie plamić i będzie tak przyjemna w dotyku, że korzystanie z niej stanie się przyjemnością.

Nawet niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku ręczniki z czasem sztywnieją i szorstnieją, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.Głównym winowajcą jest najczęściej źle wyprana bielizna. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby były miękkie? Lepiej jej nie przekraczać

Pierwszą ważną kwestią podczas prania ręczników jest wybór odpowiedniej temperatury. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta znajdującymi się na etykiecie. Zwykle jest to między 40 a 60 stopni Celsjusza.Jest to wystarczające, aby przywrócić im pierwotną czystość bez negatywnego wpływu na teksturę.

Jakie są inne błędy, których nie należy popełniać?

  1. Unikaj proszku do prania, który może pokryć włókna i pozostać na nich.Zamiast tego używaj kapsułek lub płynu.
  2. Pierz je oddzielnie, bez innych tkanin.
  3. Nie przepełniać bębna.
  4. Pomóż sobie domowymi produktami, które sprawią, że będą miękkie i puszyste przez długi czas.

WSKAZÓWKA: Używasz ręczników kilka razy dziennie, więc pamiętaj, że należy je również wymieniać co 2-3 dni, aby zachować odpowiednią higienę.

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Dodaj do prania

Jeśli chcesz, aby Twoje ręczniki były tak miękkie, jak w dniu zakupu, ale jednocześnie bardzo dobrze wchłaniały wodę, zrezygnuj z płynów do płukania. Zamiast tego dodaj trochę octu do cyklu.Wystarczy pół filiżanki, aby uzyskać efekt zmiękczający i utrzymać tkaninę nieskazitelnie czystą i zdezynfekowaną. Ocet usunie wszystkie zabrudzenia, osady i pozostałości pozostawione przez inne detergenty, a w przypadku tkanin kolorowych zapewni, że nie wyblakną.

Czy nowe ręczniki muszą być prane? Nie, ale lepiej tego nie pomijać

Jeśli chodzi o nowe ręczniki, istnieje sztuczka, której można użyć, aby bardzo szybko wchłaniały wodę i były miękkie i przyjemne w dotyku. Po zakupie umieść je w misce i zalej zimną wodą.Możesz również dodać odrobinę wspomnianego wcześniej octu.Namocz je przez maksymalnie 2-3 godziny.W ten sposób ochronisz fakturę tkaniny, pozbędziesz się chemicznych pozostałości i zapobiegniesz jej poplamieniu. Po namoczeniu wypierz je w pralce zgodnie z powyższymi instrukcjami.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře