HomeInteresująceUżyj metody 35/5, aby postawić więdnący koperek na nogi.Nie ma lepszego 'koktajlu'

Użyj metody 35/5, aby postawić więdnący koperek na nogi.Nie ma lepszego ‚koktajlu‘

09. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/PaniYani).

Koperek warto mieć pod ręką.Wiele osób go mrozi, ale najlepiej smakuje świeży z własnego ogródka.Czasami jednak roślina więdnie i umiera.Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, aby ją uratować.

Koper jest dobry do sałatek, do posypywania ziemniaków lub do aromatyzowania zup.Charakteryzuje się pierzastymi gałęziami, a jego charakterystyczny zapach jest trudny do pomylenia z jakąkolwiek inną rośliną.Jak uratować koperek, gdy zwiędnie? Okazuje się, że wystarczy zastosować prosty trik.Wystarczą dwa produkty z kuchni.

Dlaczego koper więdnie? Można temu zaradzić.Przygotuj domową mieszankę i uratuj swoje plony

Najlepiej rośnie w słonecznym, ale osłoniętym miejscu na próchnicznej, żyznej, przepuszczalnej glebie.Dobrze dogaduje się z ogórkami, pietruszką i kapustnymi, ale seler, papryka, marchew i lawenda będą kiepskim towarzystwem.Kwitnie w lipcu , ale czasami trzeba zachować plony zamiast zbierać pachnące gałązki. Co zrobić, gdy koper wyschnie?

Młody koperek często pada ofiarą mszyc.Szkodniki te po prostu go uwielbiają i są najczęstszym powodem więdnięcia rośliny.Jeśli chcesz go jeść, nie możesz używać chemicznych sprayów i tutaj na ratunek przychodzą domowe środki zaradcze.Okazuje się, że to rozwiązanie może skutecznie poradzić sobie z mszycami.

WSKAZÓWKA! Aby przygotować domowy spray, potrzebujesz 35 gramów obranej cebuli i pięciu litrów wody.Cebulę wrzucamy do garnka, następnie zalewamy wodą i gotujemy przez 30 minut.Po tym czasie odstawiamy mieszaninę do ostygnięcia, a następnie przelewamy ją do butelki z rozpylaczem i spryskujemy koperkiem.

Jak pozbyć się mszyc za pomocą domowych oprysków? Spraye te zwalczają nie tylko mszyce, ale także ślimaki

Jeśli nie masz pod ręką cebuli, istnieją inne sposoby walki z mszycami.W tym celu można użyć produktów do szafek kuchennych.

 • Czosnek – 250 gramów mielonej cebuli zalej 10 litrami wody i odstaw na kwadrans. Po upływie tego czasu przecedzić mieszaninę i rozcieńczyć powstały roztwór wodą w stosunku 1:1 , przelać do butelki z rozpylaczem i spryskać rośliny.Opryskiwanie ma również świetny wpływ na ślimaki.
 • 1 kilogram pokrzywy zalać 10 litrami wody i odstawić na 24 godziny.Po tym czasie przelej mieszaninę do butelki z rozpylaczem i spryskaj rośliny.
 • .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře