HomeInteresująceTylko głupiec wyrzuciłby pestki wiśni.Tak się ich używa zimą

Tylko głupiec wyrzuciłby pestki wiśni.Tak się ich używa zimą

Sezon na wiśnie w pełni.Czerwone, soczyste, czasem słodkie jak miód, innym razem lekko kwaśne.Miłośników czerwonych owoców jest wielu, przeważnie zjadamy owoce i wyrzucamy pestki &#8211 uważamy je za odpady.Może z wyjątkiem koneserów likierów, którzy używają ich do produkcji amaretto.Tymczasem pestki wiśni warto zachować, ponieważ ich właściwości mogą okazać się przydatne zimą.

Pestki wiśni zachowują swoją temperaturę przez długi czas

Sekretną właściwością pestek wiśni, ponieważ są one mało znane, jest ich zdolność do utrzymywania określonej temperatury przez długi czas.Dlatego też można ich używać jako zimnego kompresu w upalne dni, na siniaki lub ukąszenia owadów, a także jako rozgrzewającego plastra w zimie.Właściwości pestek wiśni są już wykorzystywane przez firmy produkujące produkty ekologiczne &#8211 na rynku dostępne są termofory wykonane z pestek wiśni.Zamiast płacić duże pieniądze, można je zrobić samemu.

Nie wyrzucaj pestek wiśni Wysusz je i włóż do woreczka

Jak zrobić termofor z pestek wiśni? Instrukcje są trywialne:

  1. Podczas robienia dżemów wiśniowych i innych przysmaków nie wyrzucaj pestek po wydrążeniu owocu, ale dokładnie oczyść miąższ.

Rozłóż pestki na tacy, kawałku papieru lub w płaskim pojemniku i wysusz w ciepłym, suchym miejscu.

Gdy pestki są już suche, czas na drugi etap, czyli uszycie woreczka, do którego ostatecznie odcedzimy wiśniowe serca.Woreczek powinien być wykonany z naturalnego materiału.To od Ciebie zależy, jaki kształt mu nadasz.Jeśli nie masz umiejętności szycia, możesz kupić gotową kieszeń.

Włóż pestki wiśni do torby i zszyj brzegi.

Jak używać torebki z pestkami wiśni?

Woreczek z pestkami wiśni, jeśli dobrze schłodzisz go w lodówce, możesz wykorzystać jako okład na siniaki i oparzenia.W upalne dni przyniesie również ochłodę.Z drugiej strony, zimą, jeśli podgrzejesz woreczek z pestkami wiśni, będzie to doskonały domowy substytut termoforu, który pomoże w reumatyzmie lub bólach menstruacyjnych.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře