HomeWskazówki dla domuTwardy i solidny.Podobnie jak Twoje ogórki, jeśli nie zapomnisz o ważnym kroku.To...

Twardy i solidny.Podobnie jak Twoje ogórki, jeśli nie zapomnisz o ważnym kroku.To jest klucz do sukcesu

12. 08. 2024 (Fot.: Shutterstock.com/Viktorya Telminova).

Sezon na ogórki rozpoczyna się w lipcu i trwa do jesieni.W tym okresie warto zaopatrzyć się w okulary na zimę.W końcu nie ma nic lepszego niż soczysty ogórek na obiad.Ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić dobrze.Jak długo należy moczyć ogórki przed marynowaniem?.

Ogórki kiszone to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych przetworów na Słowacji.Jednak samo przygotowanie jest dla niektórych dużym wyzwaniem.Co warto wiedzieć? Zanim zaczniesz kisić, dowiedz się, jak długo moczyć ogórki przed marynowaniem i co zrobić, aby były jędrne i chrupiące..

Jak długo moczyć ogórki przed marynowaniem? Przeczytaj o najlepszych praktykach

Przygotowywanie domowych przetworów to najlepszy sposób na zachowanie smaku ulubionych warzyw. Konserwowanie ich jest niezwykle proste i przynosi także ogromną satysfakcję po miesiącach oczekiwania.Niestety zdarza się, że podczas procesu popełniamy mały błąd i konfitura nie nadaje się już do niczego. Istnieje kilka sposobów, aby pikle zawsze wyszły chrupiące i jędrne..

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie namoczenie. Warzywa dokładnie umyj, a następnie pozostaw je w zimnej wodzie na kilka godzin.Ułatwi to czyszczenie.Dodatkowo po marynowaniu ogórki będą jędrne i chrupiące. Przed włożeniem pojemnika dobrze jest „wykąpać się“ około dwóch do czterech godzin z nich..

Domowy przepis na ogórki kiszone.Po marynowaniu smakują jak złoto

Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich egzemplarzy. Trzeba zwracać uwagę na ich świeżość – idealnie jest, jeśli zostały zerwane na kilka godzin przed rozpoczęciem procesu załadunku. Ogórki z własnego ogródka są świetne, ale jeśli nie masz takiej możliwości, warto skorzystać ze sprawdzonego źródła.

Kompozycja:.

  • jeden kilogram średniej wielkości ogórków.
  • 1 duży czosnek.
  • 2-3 gałązki koperku.
  • łyżka nasion gorczycy.
  • 2-3 liście laurowe.
  • 3-4 ziarenka ziela angielskiego.
  • 3-4 litry wody.
  • 6 łyżek soli bez jodu.
  • Przygotowanie krok po kroku:.

    Najpierw dokładnie oczyść ogórki, zwłaszcza końcówki, ponieważ to tam lubi gromadzić się ziemia.Pozostawiamy je w zimnej wodzie na kilka godzin, aż stwardnieją.W międzyczasie przygotuj szklanki, warto je wcześniej umyć w zmywarce.

    Obierz czosnek i przekrój każdy ząbek na pół.Do każdego pojemnika włóż po kilka ząbków czosnku, łodygi koperku, liść laurowy i kilka nasion ziela angielskiego i musztardy.Dodać także namoczone ogórki i przykryć je kolejną warstwą przypraw.

    Wodę i sól zagotuj w rondlu i mieszaj, aż całkowicie się rozpuszczą.Jeszcze gorący płyn wlać do szklanek i przykryć nim ogórki.Następnie przykryj każdy pojemnik gazą lub szmatką i zawiąż gumką recepturką.

    Szklanki odstawiamy w ciepłe miejsce na co najmniej 12 godzin.Nie zapominaj, że proces fermentacji może potrwać dłużej.Po tym czasie, gdy ogórki zaczną fermentować, należy je przenieść w chłodniejsze miejsce.Tak przygotowane przetwory można przechowywać przez kilka miesięcy.

    Janem
    Janem
    Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Nejoblíbenější

    Nedávné komentáře