HomeInteresująceTeraz czas na test śrubokręta i trawnika, mówi ogrodnik

Teraz czas na test śrubokręta i trawnika, mówi ogrodnik

Wraz z rosnącymi temperaturami zwracamy szczególną uwagę na pielęgnację naszych roślin.Codziennie dostarczamy im sporą dawkę wody, abyśmy w przyszłości mogli cieszyć się bujnymi kwiatami i zielonymi liśćmi.Często jednak zapominamy, że trawnik wymaga takiej samej uwagi.Jak o niego dbać?

Suchy trawnik jest częstym zjawiskiem w upalne lato.Nie korzysta on z promieni słonecznych, a jeśli przycinasz trawę zbyt krótko, jesteś skazany na żółte plamy, które nie dodadzą piękna Twojemu ogrodowi.Właśnie wtedy należy podjąć odpowiednie działania.Skąd wiadomo, kiedy trawnik potrzebuje wody?

Jak dbać o suchy trawnik?

Po podobnym zabiegu trawa odrośnie po około 3 do 4 tygodniach.Gdy trawnik ponownie się zazieleni, należy upewnić się, że jest odpowiednio nawożony.

„Test śruby&#8220 wykonaj go w swoim ogrodzie

Możemy jednak zacząć znacznie wcześniej i zapobiec całkowitemu wyschnięciu trawnika.Jeśli nie jesteśmy pewni, czy trawnik jest suchy, możemy wypróbować prostą sztuczkę.

Jak wyjaśnia ekspert ogrodniczy z The Grass People Chris McIlroy, wszystko czego potrzebujemy to śrubokręt.

Istnieje prosty test, którego można użyć, aby sprawdzić, czy trawnik jest wystarczająco mokry. Aby to zrobić, wbij śrubokręt w ziemię. Jeśli osiągnie głębokość około 15 do 17 centymetrów, jest idealnie – jeśli nie, kontynuuj podlewanie&#8220 wyjaśnia w wywiadzie dla The Sun.

Podlewanie trawnika nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasz ogród jest naprawdę duży.Ale warto działać już teraz.Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podlewaj trawnik z samego rana, przed wschodem słońca.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře