HomeInteresująceSztuczka z butelką, która pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy na wodzie rocznie.Spróbuj...

Sztuczka z butelką, która pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy na wodzie rocznie.Spróbuj tego

Oszczędzanie wody jest jedną z najważniejszych kwestii środowiskowych.Zasoby wody na naszej planecie kurczą się z roku na rok, a warto wiedzieć, że tylko 3% całej wody na Ziemi to woda słodka.

Wiąże się z tym kolejny problem, który widzimy każdego dnia – ceny wody.Te stale rosną, co sprawia, że tym bardziej konieczne jest szukanie sposobów na oszczędzanie.Jest na to patent.

Zużycie wody to poważny problem

&#8222Nie marnuj wody“ &#8211 to hasło często powtarzane w kampaniach ekologicznych.Hasło to warto wcielić w życie.Zwykłe podjęcie małych, prostych kroków w celu zmniejszenia zużycia wody będzie miało również pozytywny wpływ na rachunki za energię.

Aby skutecznie oszczędzać wodę, należy najpierw zidentyfikować źródła jej zużycia.Najwięcej wody zużywamy oczywiście w łazience, czy to biorąc prysznic, czy korzystając z toalety.Jak się okazuje, to właśnie ta druga czynność wiąże się z dużym zużyciem wody.

Do spłukania toalety potrzeba od trzech do dziewięciu litrów wody, a korzystamy z niej co najmniej kilka razy dziennie.W przypadku większej rodziny zużycie będzie naprawdę duże.Istnieje jednak prosty patent na zmniejszenie tego zużycia.

W ten sposób można zużywać mniej wody w toalecie

Wysokie zużycie wody w toalecie wynika z dużej objętości spłuczki.Nie zawsze potrzebujemy jej pełnej zawartości do spłukania toalety, ale nawet jeśli nie masz spłuczki z dwoma przyciskami, istnieje sposób na obejście tego problemu.

Najpierw zamykamy zawór, przez który doprowadzana jest woda, a następnie opróżniamy spłuczkę.Oczywiście nie marnujemy wody, ale napełniamy nią półlitrową plastikową butelkę, którą następnie wkładamy do spłuczki.Następnie odkręcamy zawór.Rezultat? W zbiorniku gromadzi się mniej wody, co zmniejsza jej zużycie.

W ten sposób można oszczędzać wodę w domu

Sztuczka ze spłuczką to nie jedyny patent na zmniejszenie zużycia wody w domu.Opłaca się zwracać uwagę na drobiazgi, które często pomijamy na co dzień.Jednym z prostych sposobów jest zakręcanie kranów w kuchni i łazience.

Pamiętaj, aby nie puszczać wody niepotrzebnie, np.podczas mycia zębów.Nie należy też prać w pralce małych ilości rzeczy &#8211 lepiej poczekać, aż nagromadzi się więcej ubrań.Ponadto podczas korzystania z pralki warto ustawić program ekologiczny (zwykle oznaczony jako Eco).Są to małe kroki, które oszczędzają wodę i pieniądze.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře