HomeWskazówki dla domuSłowacy zaczęli moczyć skarpetki w occie.Zobacz, co się stanie

Słowacy zaczęli moczyć skarpetki w occie.Zobacz, co się stanie

Choroby układu oddechowego i inne choroby rozprzestrzeniają się od czasów metalu, nawet latem, i oczywiście najbardziej dotykają naszych najmłodszych.Kiedy pojawia się gorączka, nie mamy innego wyjścia, jak tylko ją obniżyć.Możemy to oczywiście zrobić za pomocą różnych tabletek i syropów, ale są też inne sposoby.Sposób naszych babć.

Skarpetki z octem

Ocet aromatyzuje soczewicę, czyści pralkę i eliminuje chwasty, to powszechna wiedza.To, co nie jest tak dobrze znane, to jego zdolność do obniżania temperatury ciała.To proste.Potrzebujesz tylko trzech rzeczy.

 • ½ litra zimnej wody.
 • 6 łyżek stołowych octu.
 • wełniane skarpety.
 • Wlej pół litra zimnej wody do miski i wymieszaj z 6 łyżkami octu.Namocz wełniane skarpety w roztworze.Wyciśnij je, a następnie załóż na stopy.Załóż kolejną parę suchych skarpet i wczołgaj się pod kołdrę.Zmień okład po 20 minutach.

  Zanim założysz skarpetki z octem, sprawdź swoje dłonie i podeszwy.Jeśli są zimne, zwiększ temperaturę jeszcze bardziej i poczekaj, aż założysz skarpetki.Jeśli palą tak samo jak reszta ciała, możesz zacząć robić wywar.

  Co to jest gorączka?

  Gorączka to tymczasowy wzrost temperatury ciała powyżej 38°C (38°F), będący reakcją układu odpornościowego.Zwykle spowodowana infekcją, jest nieprzyjemna, ale na swój sposób korzystna.Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, kiedy leczyć gorączkę.

  Kiedy należy zbijać gorączkę?

  Jeśli gorączka jest bardzo wysoka lub utrzymuje się przez kilka dni, należy sięgnąć po leki.Dotyczy to również sytuacji, gdy istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia drgawek gorączkowych.W innych przypadkach nie ma jednak potrzeby natychmiastowego zbijania temperatury lub gorączki.Chodzi o to, aby reakcja organizmu nie zachodziła niepotrzebnie.

  Jak naturalnie wywołać gorączkę?

  Oprócz wspomnianego już octu, popularne są skarpetki, okłady lub kompres na czoło.Kąpiel w letniej (nie lodowatej) wodzie również działa dobrze.Idealna temperatura to coś pomiędzy 29 a 34 °C.W przypadku gorączki pacjent powinien dużo pić, aby utrzymać nawodnienie, jednocześnie chłodząc się od wewnątrz.Zapomnij o grubej piżamie i grubych kocach.

  .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře