HomeInteresująceSkutecznie pobudza i działa dłużej niż kawa.Ten napój postawi Cię na nogi...

Skutecznie pobudza i działa dłużej niż kawa.Ten napój postawi Cię na nogi o poranku

Kawa o poranku? Choć nie będziemy zajmować się tutaj sformułowaniem &#8222to już przeżytek&#8220, to warto wiedzieć, że istnieje jeszcze jeden napój, który potrafi skutecznie dodać nam energii i nadać porankom odpowiedni rytm.Co ważne, płyn ten wystarcza na jeszcze dłużej niż mała czarna.Prawda, że brzmi kusząco?.

Według statystyk połowa Słowaków rozpoczyna dzień od wypicia kawy.O wpływie takiego nawyku na jeszcze pusty żołądek pisaliśmy w innym artykule.Dziś natomiast spróbujemy zastanowić się, czy istnieje napój, który nie tylko będzie miał taki sam efekt przebudzenia jak kawa, ale także będzie działał znacznie dłużej.

Tak się składa, że taki płyn istnieje, nie jest drogi, wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości, a przy okazji jest bardzo modny.Domyśliłeś się? Nie? To dodajmy, że napój ten jest niezwykle.zielony.Teraz jest lepiej, prawda?

Działa dłużej niż kawa

Matcha jest rzeczywiście silnym konkurentem kawy, pod wieloma względami przewyższając nawet jej czarny odpowiednik zawierający kofeinę.Co sprawia, że zielona herbata jest tak doskonałym substytutem kawy? Zanim opowiemy o wszystkich jej korzyściach zdrowotnych, warto zwrócić szczególną uwagę na L-teaninę.

Ten obecny w matchy związek chemiczny silnie reaguje w połączeniu z kofeiną (której jednak w japońskim proszku jest nieco mniej niż w kawie), dzięki czemu już jedna filiżanka zielonej herbaty stymuluje produkcję serotoniny i dopaminy, pozytywnie wpływa na pracę mózgu, nie wykazuje niepożądanych efektów często spotykanych po wypiciu kawy, pobudza – i to na dłużej niż w przypadku odrobiny czarnej herbaty.

Matcha nie tylko rano

Dlaczego warto sięgać po sproszkowaną zieloną herbatę nie tylko rano? Ze względu na jej właściwości zdrowotne, które wykraczają daleko poza poranną pobudkę.Matcha jest silnym źródłem witamin A i C, a także minerałów, takich jak wapń, żelazo i potas.

Warto również wspomnieć o polifenolach, tj.j.Są to silne przeciwutleniacze obecne w matcha.Regularne picie zielonej herbaty skutecznie hamuje działanie wolnych rodników.Przekłada się to zarówno na młody wygląd skóry, jak i zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworów, miażdżycy i stanów zapalnych.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře