HomeInteresującePrzetnij papier toaletowy na pół.To najlepsza domowa sztuczka

Przetnij papier toaletowy na pół.To najlepsza domowa sztuczka

Wśród niezbędnych przyborów toaletowych, których nie może zabraknąć w domu jest bez wątpienia papier toaletowy.To przedmiot pierwszej potrzeby, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania.

Jak się jednak okazuje, papier toaletowy można wykorzystać na wiele innych sposobów niż tylko w łazience.Poznaj proste triki i rewolucyjne patenty na wykorzystanie rolki papieru.

Papier jako odświeżacz powietrza

Chociaż trudno nam dziś wyobrazić sobie życie bez papieru toaletowego, wynalazek ten został spopularyzowany dopiero stosunkowo późno w XIX wieku.Dopiero pod koniec XIX wieku papier toaletowy stał się tak popularny.Od tego czasu stał się podstawowym elementem naszych toalet, choć ma o wiele więcej zastosowań.

Papier toaletowy to niedrogi i skuteczny odświeżacz powietrza w łazience.Wystarczy przeciąć rolkę nożem i namoczyć połówki w płynie do spłukiwania.Pozostaw do wyschnięcia i umieść w łazience &#8211 nasączony papier będzie wydzielał piękny zapach.Można również skropić papier toaletowy olejkiem eterycznym.

Płyn do płukania tkanin ma jeszcze jedną ważną właściwość &#8211 jest antystatyczny.Warto to wykorzystać, gdy chcemy walczyć z kurzem.Wystarczy przetrzeć meble połową papieru nasączonego płynem, aby zapobiec osadzaniu się kurzu.To tani i sprytny sposób na czyszczenie powierzchni.

Używanie papieru toaletowego w kuchni

Miękki i nasączony wodą papier toaletowy jest idealny do. kiełkowania roślin.Również w tym przypadku przydaje się wstępnie pocięta rolka papieru: wystarczy zwilżyć ją wodą.Umieść nasiona na mokrym papierze i umieść je przy oknie lub w innym nasłonecznionym miejscu w domu.

W ten sposób można wyhodować własną rukiew wodną i inne kiełki, które są nie tylko bardzo smaczne, ale przede wszystkim stanowią prawdziwą bombę witaminową.

Możesz zrobić własne chusteczki nawilżane

Nie tylko papier toaletowy, ale także ręczniki papierowe są uniwersalne.Przetnij rolkę ręczników papierowych na pół, aby zmniejszyć zużycie papieru, a drugą połowę użyj do zrobienia własnych chusteczek nawilżanych.

Wystarczy umieścić połowę rolki ręczników papierowych w zamykanym plastikowym pudełku i dodać ćwierć szklanki wody zmieszanej ze wspomnianym wcześniej płynem do zmiękczania tkanin.Tak przygotowanych chusteczek nawilżanych można używać do czyszczenia i mycia powierzchni.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře