HomeWskazówki dla domuPozbądź się mchu w ogrodzie.Wystarczy kupić to w sklepie papierniczym

Pozbądź się mchu w ogrodzie.Wystarczy kupić to w sklepie papierniczym

Trawnik tworzy przestrzeń do relaksu, stanowi tło dla kwiatów i krzewów, a przede wszystkim jest ozdobą ogrodu.Równo przystrzyżony zielony dywan wygląda pięknie, ale czasem efekt psuje obecność mchu.

Niepozorne kępy szybko się rozdzielają i zajmują coraz większą powierzchnię ogrodu, przez co bardzo trudno jest wyhodować trawnik.Jak pozbyć się mchu na swojej posesji?

Mech zniszczy trawnik

Mech jest najczęściej kojarzony z lasami i dzikimi zbiorowiskami roślinnymi, ale czasami pojawia się również w ogrodach.Preferuje wilgotne i zacienione miejsca, więc jeśli masz wysokie drzewa i krzewy na swojej posesji, obecność mchu jest bardzo prawdopodobna.

Choć rośliny te wyglądają bardzo niepozornie &#8211 zazwyczaj osiągają niewielką wysokość kilku centymetrów &#8211 to bardzo szybko się rozrastają i zajmują kolejne obszary na działce.To właśnie ta ekspansywność jest głównym problemem mchu w ogrodzie.

Na trawnikach mech rośnie w dużych ilościach, nie tylko psując efekt wizualny, ale także szkodząc innym roślinom poprzez wypieranie ich z ogrodu.Gdy tylko zauważysz kępy mchu na trawniku, musisz się go jak najszybciej pozbyć.

Pozbądź się mchu z ogrodu

Jeśli pozwolisz rosnąć mchowi, szybko przejmie on cały trawnik.Źdźbła trawy pozbawione składników odżywczych i wody, a także otwartej przestrzeni, nie będą w stanie się rozwijać.

Po pierwsze, upewnij się, że warunki na Twojej posesji są odpowiednie.Mech nie lubi nasłonecznionych miejsc, więc warto upewnić się, że ogród ma dostęp do światła.Nie należy również podlewać gleby &#8211 nadmierna wilgoć sprzyja wzrostowi mchu.

Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie zabiegów na trawniku, takich jak wertykulacja i aeracja.Mech można również zwalczać za pomocą środków chemicznych, ale zamiast wydawać pieniądze, wybierz bezpieczniejsze i tańsze metody.

Oto jak można walczyć z mchem.

Jest jeszcze jedna rzecz, której mech nie znosi &#8211 zasadowy odczyn gleby.Te uparte rośliny rozwijają się w środowisku kwaśnym, więc trzeba działać odwrotnie, tj.j.odkwasić glebę.Jest na to prosty sposób, a mianowicie zwykła kreda, którą można dostać w sklepie papierniczym.

Kreda ma wysoką zawartość wapnia, który ma działanie odkwaszające.Wystarczy zmiażdżyć małą paczkę kredy i rozsypać proszek na trawniku, posypując nim zarośnięte obszary.Po podlaniu wapń przeniknie do gleby i stworzy niekorzystne środowisko dla wzrostu mchu.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře