HomeInteresującePomalowałeś swoje mieszkanie? Dowiedz się, gdzie pozbyć się wiader i puszek farby,...

Pomalowałeś swoje mieszkanie? Dowiedz się, gdzie pozbyć się wiader i puszek farby, zanim popełnisz błąd

5. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock.com/KinoMasterskaya).

Farby są klasyfikowane jako odpady budowlane i malarskie i jako takie są uważane za odpady niebezpieczne.Wiele osób uważa, że po zakończeniu remontu pustą puszkę można wyrzucić do pojemnika na odpady plastikowe i metalowe lub zmieszane.Jest to jednak błędne myślenie.Co zrobić z resztkami farby i pustymi wiadrami? Podpowiadamy, jak się ich pozbyć bez szkody dla środowiska.

Puste wiadra po farbie lub wiadra z resztkami nie mogą trafiać do zwykłych pojemników na śmieci. Z pewnością nie wolno wylewać resztek do zlewu lub toalety. Może to doprowadzić do zatkania rur kanalizacyjnych, a nawet awarii wirników w przepompowni.

Koszty takiego zachowania muszą być wówczas ponoszone przez samych mieszkańców ze względu na zwiększone opłaty za wywóz odpadów. Farby są klasyfikowane jako odpady niebezpieczne i muszą być odpowiednio traktowane.Co należy zrobić z odpadami po malowaniu ścian?

Co zrobić z resztkami farby? Nie należy ich wyrzucać ani wylewać

Warto skorzystać z kalkulatora online, aby obliczyć ilość farby potrzebnej do pomalowania ścian.Zaoszczędzisz własne pieniądze &#8211 po co kupować więcej niż faktycznie zużyjesz? W praktyce jednak w wiadrach mogą znajdować się resztki farby, z którymi tak naprawdę nie wiemy co zrobić.Dlatego warto pamiętać, że farba może nie zostać zużyta podczas jednego użycia .

Dobrze uszczelniony pojemnik, przechowywany w suchym i zacienionym miejscu, powinien pozwolić na dłuższą żywotność. Zawsze warto postępować zgodnie z instrukcjami producenta.Farbę można również przekazać komuś, kto jej potrzebuje &#8211 sąsiadom, rodzinie, przyjaciołom, a nawet fundacjom, które planują remonty.

Odpady po remoncie.Gdzie wyrzucać puszki po farbie?

Wiadra ze zużytymi puszkami po farbie nie mogą trafić do zwykłego śmietnika.Możesz spróbować oddać je w sklepie &#8211 niektóre sklepy oferują możliwość zwrotu zakupionych u nich puszek.Opakowania są odbierane od klientów, a następnie sprzedawane podmiotom specjalizującym się w przetwarzaniu odpadów.

Puste wiaderka po farbie najlepiej jednak oddać do punktu zbiórki odpadów.Jest to punkt zbiórki odpadów komunalnych. Takie miejsca znajdują się w każdej gminie.Można tam bezpłatnie pozbyć się niebezpiecznych odpadów pozostałych po remoncie.Jeśli nie zależy Ci na czasie, możesz również poczekać na mobilny punkt zbiórki odpadów niebezpiecznych. Należy jednak sprawdzić stronę internetową gminy lub miasta, aby dowiedzieć się, kiedy się odbędzie.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře