HomeInteresującePodczas kwitnienia i owocowania karmię moje ogórki tym domowym nawozem

Podczas kwitnienia i owocowania karmię moje ogórki tym domowym nawozem

Ogórki są integralną częścią prawie każdego ogrodu i są cenione za swój smak i wartości odżywcze.Niestety, nie każdy ma szczęście do obfitych zbiorów, a niektóre rośliny prawie nigdy nie owocują.

Czerwiec to czas, kiedy ogórki zaczynają kwitnąć i potrzebują dodatkowego wsparcia, aby wydać owoce.Dlatego dziś podzielę się przepisem na doskonały naturalny nawóz do ogórków w okresie kwitnienia i owocowania.

Ten nawóz działa lepiej niż wszystkie inne, które stosowałem na moich grządkach z ogórkami.Plony wzrosły kilkakrotnie po jego zastosowaniu.Większość ogrodników unika nawozów mineralnych, więc składniki tego nawozu są całkowicie naturalne i przyjazne dla środowiska.

Domowy nawóz do ogórków

Najpierw przygotuj solankę z chwastów i suchych granulek obornika końskiego lub krowiego.Umieść chwasty w 10-litrowym wiadrze i dodaj 10 łyżek suchego granulatu nawozu.

Następnie napełnij wiadro wodą, przykryj i odstaw w ciepłe miejsce na 5 do 7 dni.

Gdy solanka dojrzeje, dodaj sól potasową, która zawiera dużą ilość potasu.Nawóz ten rozpuszcza się w wodzie, ale proces ten jest czasochłonny.Dlatego wstępnie namaczam 2 łyżki granulek w ciepłej wodzie w małym pojemniku.

Kiedy granulki się rozpuszczą, wsypuję je do 10-litrowego wiadra i dodaję 1 litr solanki z chwastów i obornika.Rezultatem jest bardzo pożywna mieszanka, którą zaczynam nawozić moje ogórki od momentu, gdy zaczynają kwitnąć.

Jeśli będziesz podlewać ogórki tym nawozem co 10 dni, rośliny będą obficie rosły nawet na najuboższej glebie.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře