HomeInteresującePocieraj ciało tymi liśćmi, a komary na pewno dadzą ci spokój

Pocieraj ciało tymi liśćmi, a komary na pewno dadzą ci spokój

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to idealny sposób na letni relaks.Może on jednak zostać zakłócony przez irytujące bzyczenie tuż przy uchu i użądlenia, które skutkują swędzącymi pęcherzami.Winne są irytujące komary.Choć w sklepach nie brakuje chemicznych repelentów, lepiej postawić na naturalne sposoby.Co odstrasza komary? Udowodniono, że jedna roślina przewyższa wszystkie inne substancje.

Środek odstraszający komary prosto z ogrodu

Kiedy wychodzimy na zewnątrz, wielu z nas zaopatruje się w syntetyczne repelenty.Zakłócają one zmysł węchu owadów, uniemożliwiając im dostrzeżenie i zlokalizowanie źródeł zapachu kwasu mlekowego, który jest częścią ludzkiego potu.Zdarza się jednak, że zapach tych preparatów nie jest zbyt przyjemny nawet dla nas i coraz więcej osób próbuje zrezygnować ze spryskiwania swoich ciał preparatami chemicznymi.

Jak pogodzić ochronę przed komarami z naturalnymi środkami ? Jakiś czas temu amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny przeprowadzili badanie, które uczyniło jedną roślinę liderem wśród środków odstraszających komary.Tytuł ten przypadł pomidorom.Okazało się, że zawarte w nich składniki są bardziej skuteczne przeciwko komarom niż jakakolwiek inna substancja.

Domowe sposoby na komary

Jak wykorzystać te informacje w praktyce? Liście pomidora najlepiej odstraszają komary Usuwanie ich jest dobrze znanym zabiegiem dla ogrodników.Przyczynia się do lepszego dojrzewania owoców i zmniejsza ryzyko chorób.Nie warto jednak ich wyrzucać.

Kiedy wychodzisz na zewnątrz, pocieraj chronione obszary ciała liściem pomidora. Możesz go wcześniej zmiażdżyć lub ostrożnie pokroić nożem, ale pozwól sokowi spłynąć.Nie będziesz zanurzony w chmurze chemikaliów, a jednocześnie komary będą trzymać się z daleka.Włóż kilka arkuszy do torby i zabierz je ze sobą. Po dwóch do trzech godzinach przebywania na zewnątrz zaleca się powtórzenie prostego zabiegu.

Jak używać liści pomidora w domu?

Właściwości ochronne liści pomidora można również wykorzystać do ochrony domu.Możesz wyhodować mały krzak przy oknie lub na balkonie.Wydzielany przez niego zapach ochroni wnętrze przed wtargnięciem komarów, much i moli.

Warto rozsypać kilka liści na parapetach okiennych &#8211 będą one miały dokładnie taki sam efekt.Należy je jednak regularnie wymieniać, gdy zauważymy, że wyschły.Suche liście tracą swoją skuteczność pod względem ochrony przed komarami i innymi owadami.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře