HomeWskazówki dla domuPo trzydziestce nauczyłem się obierać czosnek.Ta sztuczka jest bezcenna.Zajmuje tylko trzy sekundy

Po trzydziestce nauczyłem się obierać czosnek.Ta sztuczka jest bezcenna.Zajmuje tylko trzy sekundy

10. 07. 2024 (Zdjęcie: Pixabay/kropekk_pl).

Obieranie czosnku to dla wielu osób prawdziwa męka.Czasem skórka odkleja się łatwo, innym razem milimetr po milimetrze i nie wiadomo, kto ma dość &#8211 ty czy nieszczęsny ząbek.Okazuje się, że istnieje sposób, aby zrobić to szybko i bezboleśnie dla obu stron.Zajmuje to dosłownie trzy sekundy.

Na liście najgorszych prac w kuchni, obieranie cebuli zajmuje najwyższe miejsce.Jednak każdy, kto miał do czynienia ze szczególnie upartą skórką czosnku, wie aż za dobrze, jak uciążliwe może być jej obieranie.Zwłaszcza, gdy chcemy użyć kilku ząbków lub nawet główek.

Jak obrać czosnek? Sztuczki z internetu nie zawsze działają

Istnieje wiele sposobów obierania czosnku.Niektórzy klasycznie nakłuwają skórkę nożem, inni lekko ją zgniatają.Jeszcze inni próbują sztuczek z Internetu.Jednym ze szczególnie popularnych jest umieszczenie czosnku w pojemniku z wodą i potrząsanie nim.Nie zawsze jednak przynosi to pożądany efekt &#8211 czosnek nadal należy obierać w tradycyjny sposób.

Weź nóż i pokrój czosnek.Skórka zostanie usunięta w mgnieniu oka

W internecie pojawiła się jednak jeszcze jedna sztuczka i trzeba przyznać, że wcale nie jest wymyślna.Nie wymaga specjalnego przygotowania ani zakupu narzędzi.Wystarczy nóż i trzy sekundy cennego czasu. Wystarczy przeciąć ząbek czosnku na pół, ale w poprzek, od góry do dołu.Następnie rozdziel połówki, a skórka oddzieli się sama.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Britt & Mitch ~ Real Life Travel Creators (@brittandmitchworldwide).

Metoda ta pojawiła się na koncie na Instagramie podróżującej pary Britt i Mitcha i natychmiast została polubiona przez internautów.Polubiło go ponad 400 000 osób.Na filmie widać osobę trzymającą goździk w dłoni i przecinającą powietrze.Zalecamy użycie do tego deski do krojenia.Będzie to zarówno wygodniejsze, jak i bezpieczniejsze.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře