HomeInteresującePijesz wiele kaw dziennie? Unikaj tych błędów, aby sobie nie zaszkodzić

Pijesz wiele kaw dziennie? Unikaj tych błędów, aby sobie nie zaszkodzić

Czy pijesz kawę? Jeśli tak, to ten artykuł powinien Cię zainteresować.Popularny dietetyk udowodnił, że ten zdrowy napój może stać się po prostu toksyczny dla ludzkiego organizmu.Wystarczy mały krok, by popełnić pozornie błahy błąd.A możemy to zrobić aż na 11 różnych sposobów.

Kawa jest produktem, na który wpływa wiele mitów.Większość z nich nie ma nic wspólnego z prawdą, ale nie zmienia to faktu, że kawa może faktycznie wpływać na nasze ciało nie w taki sposób, w jaki byśmy chcieli.Każdy może popełnić taki błąd, dlatego lepiej zawczasu się przed nim zabezpieczyć.W jaki sposób? Na przykład czytając ten artykuł, w którym cytujemy 11 błędów picia kawy wymienionych przez dr Bartka Kulczyńskiego.

Czy Ty też pijesz kawę w ten sposób? Sam sobie szkodzisz

Dr Bartek Kulczyński zebrał wszystkie możliwe błędy podczas picia kawy.Okazuje się, że nie chodzi tylko o to, ile kawy pijemy, ale także o to, o jakiej porze dnia ją pijemy i co jemy.Przyjrzyjmy się temu.Uznaliśmy to za bardzo interesujące, ponieważ uwielbiamy czarny napój i nie chcielibyśmy, aby nam zaszkodził!

 1. Kawa ze słodyczami.Badania wykazały, że kofeina blokuje percepcję słodkiego smaku.Może to spowodować utratę kontroli nad spożywanym cukrem.
 2. Kawa tuż po przebudzeniu.Chociaż kofeina ma właściwości pobudzające, traktowanie jej jako lekarstwa na bezsenną noc jest błędem.Picie kawy z samego rana ma zły wpływ na metabolizm węglowodanów, a zatem może powodować skok cukru.
 3. Picie kawy zbyt późno.Problemy z zasypianiem to tylko część problemu.Kofeina obniża również jakość snu, dlatego nie zaleca się spożywania jej później niż 9 godzin przed snem.
 4. Nadużywanie kofeiny.Dr Bartek Kulczyński zwrócił uwagę, że dawki kofeiny są powiązane z działaniem określonych enzymów w naszym organizmie.Ważne jest, aby obserwować reakcje swojego organizmu na kawę, a nie tylko stosować się do ogólnych formuł.
 5. Cukier w kawie.Towarzystwa naukowe nie zalecają spożywania więcej niż 25 gramów cukru dziennie.To trochę więcej niż cztery łyżeczki cukru w ciągu 24 godzin.Prawdopodobnie nie wymaga to dalszego komentarza.
 6. Picie gorącej kawy.Zasada ta dotyczy również innych płynów.Kulczyński wskazał, że picie dużych ilości gorących napojów znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka przełyku.
 7. Kawa podczas refluksu.Kofeina powoduje rozluźnienie dolnego zwieracza przełyku, a to pogarsza objawy chorobowe refluksu.
 8. Zły stopień palenia ziaren kawy.Dietetyk zwrócił uwagę, że proces palenia kawy wpływa na ilość przeciwutleniaczy w kawie.Najlepsza jest kawa jasno palona lub zielona.
 9. Picie substytutów kawy.Tak zwane napoje kawowe mają zazwyczaj potwornie zły skład.Kulczyński wspomniał o produkcie, w którym prawdziwej kawy jest &#8230 7 procent.
 10. Kawa z mlekiem lub śmietanką.Dodatek tych produktów sprawia, że zdrowotne składniki kawy są gorzej przyswajane przez organizm.
 11. Picie kawy podczas spożywania pokarmów bogatych w żelazo.Kawa znacznie zmniejsza wchłanianie tego minerału przez organizm ludzki.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře