HomeInteresująceOgrodnicy nazywają ją 'rośliną ubóstwa'.Jest bardzo niebezpieczna.Wystarczy jedno cięcie

Ogrodnicy nazywają ją ‚rośliną ubóstwa‘.Jest bardzo niebezpieczna.Wystarczy jedno cięcie

7. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Natalia van D).

Każdy kraj ma swoje własne zwyczaje, a każda roślina ma inne przekonania.Niektóre kwiaty, pomimo pięknego wyglądu, nie cieszą się dobrą opinią wśród entuzjastów botaniki.Wynika to nie tylko ze starożytnych przesądów, ale przede wszystkim z ich niebezpiecznych właściwości.Właściciele uzdrawiaczy, strzeżcie się.

Kwiaty doniczkowe mogą rozjaśnić każdą przestrzeń.Podczas pandemii, kiedy spędzaliśmy dużo czasu w pomieszczeniach, pojawił się swego rodzaju trend &#8211 im więcej i bardziej zielono, tym lepiej.Zanim jednak zdecydujemy się na wprowadzenie konkretnej rośliny do swojego domu, warto zapoznać się z jej wymaganiami.Istnieją przecież gatunki, które choć nie wymagają od nas zbyt wiele uwagi, nie cieszą się zbyt dobrą opinią.Według niektórych, niektóre gatunki &#8222przynoszą nieszczęście do domu&#8220.

Hoja &#8211 kwiat ubóstwa.Dlaczego lepiej go unikać?

Hoya to kwiat pochodzący z południowo-wschodniej Azji. W swoim naturalnym środowisku jest epifitem &#8211 rośnie na innych roślinach.Na Słowacji jest uprawiana głównie w doniczkach. Słodko pachnące kwiaty wyglądają, jakby były wykonane z wosku.Z tego powodu roślina ta jest często mylona z woskownicą.Utrzymanie i pielęgnacja nie są trudne.Wystarczy umieścić doniczkę w półcienistym miejscu i nie przestawiać jej zbyt często z kąta w kąt.Nie należy również zapominać o podlewaniu, chociaż wiadomo, że hoya rośnie tym lepiej, im mniej się o nią dba.

Nawet ograniczona przestrzeń w doniczce nie przeszkadza w rozbudowie systemu korzeniowego i tworzeniu silnych pędów.Teoria wywodząca się ze starożytnych idei głosi, że roślina nie powinna być przyjmowana, gdy kwitnie.Im więcej owoców wyda, tym większe nieszczęście spotka tubylca.Gatunek ten otrzymał łatkę kwiatu ubóstwa. Według niektórych odnosi się to nie tylko do spraw materialnych, ale także do spraw serca.Wszelkie kłótnie między partnerami są przypisywane obecności hoji w gospodarstwie domowym.Zostawmy jednak przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie i przejdźmy do faktów. W pewnym sensie kwiat ten może stanowić realne zagrożenie, co jest prawdziwym powodem do ponownego rozważenia jego uprawy.

Kwiat hoja &#8211 niebezpieczeństwo.Rodzice dzieci i właściciele zwierząt muszą uważać

Chociaż hoja jest jednym z najlepszych kwiatów dla niezapominajek, należy pamiętać o pewnym aspekcie, który stanowi zagrożenie dla dzieci i futrzanych przyjaciół. Łodygi rośliny zawierają toksyczną substancję podobną do mleka.Wystarczy delikatnie przeciąć łodygę, a sok zacznie wyciekać.Kontakt ze skórą może prowadzić do oparzeń i infekcji. Dlatego ważne jest, aby rodzice dzieci i właściciele zwierząt domowych pamiętali o umieszczeniu doniczki w miejscu, w którym małe dzieci nie mogą mieć kontaktu z rośliną.Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie musisz się martwić, że umieszczenie kwiatu w trudno dostępnym miejscu spowoduje brak regularnej pielęgnacji. Może on przetrwać przez naprawdę długi czas, jeśli zostanie pozostawiony samemu sobie.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře