HomeInteresująceNie zostawiaj butelki z wodą w samochodzie latem.Może się to zdarzyć

Nie zostawiaj butelki z wodą w samochodzie latem.Może się to zdarzyć

Zawsze warto mieć przy sobie pojemnik z wodą, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest gorąco.Dbaj o regularne nawadnianie organizmu, ale nie zostawiaj butelki z wodą w samochodzie latem.Okazuje się, że może to mieć katastrofalne skutki.

Nie zostawiaj butelki z wodą w samochodzie latem

Plastikowa butelka z wodą pod wpływem alkoholu może spowodować pożar.Brzmi to niewiarygodnie, ale to realne ryzyko.

Butelka z wodą może spowodować pożar w samochodzie, ponieważ działa jak soczewka skupiająca światło słoneczne.

Nigdy nie zostawiaj puszek lub butelek z napojami gazowanymi w samochodzie podczas upałów.Istnieje ryzyko ich eksplozji.Jeśli nie podczas leżenia na słońcu, to na pewno podczas ich otwierania.A tego prawdopodobnie nie chcesz.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego pozostawienie butelki z wodą w samochodzie jest złym pomysłem.W wysokich temperaturach szybko namnażają się bakterie i pleśnie.Picie go nie jest dobre dla naszego zdrowia.Nie wspominając już o tym, że po kilku czy kilkudziesięciu godzinach w wysokiej temperaturze nie będzie smakować zbyt dobrze.Zwłaszcza jeśli piliśmy z butelki już kilka razy i zostały na niej resztki śliny.

Wodę butelkowaną lepiej zabrać ze sobą do domu i wypić od razu.Przewożenie jej w zamkniętym samochodzie również nie jest dobrym pomysłem.Woda powinna być przechowywana w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza i chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Warto też dodać, że w upalne dni samochód będzie nagrzewał się bardzo szybko i do bardzo wysokich temperatur.Już 10 minut wystarczy, aby temperatura przekroczyła 40 stopni C.Po godzinie spędzonej na słońcu w środku może być nawet 60 stopni C.

Dlaczego samochód tak się nagrzewa?

Dlaczego temperatura wewnątrz samochodu jest o wiele wyższa niż na zewnątrz? Według badań różnica ta może wynosić nawet 20 stopni C.To wszystko wina szyb samochodowych, które z jednej strony transmitują (fale krótkie), a z drugiej uniemożliwiają ucieczkę promieniowania cieplnego (fale długie).Poniższa ilustracja dobrze to obrazuje.

W rezultacie promieniowanie słoneczne przechodzi przez szkło i ogrzewa znajdujące się w nim elementy.Zaczynają one emitować promieniowanie cieplne, które nie może się wydostać.W ten sposób temperatura wewnątrz samochodu stale rośnie.Dlatego też w upalny dzień w zamkniętym samochodzie będzie znacznie cieplej niż na zewnątrz.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře