HomeInteresująceNie woda, ale inne napoje lepiej ugaszą pragnienie w upale

Nie woda, ale inne napoje lepiej ugaszą pragnienie w upale

Woda jest uważana za najskuteczniejszy sposób gaszenia pragnienia.Jednak badania naukowe pokazują, że istnieją produkty, które wykonują to zadanie znacznie lepiej.To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy nie są wielkimi fanami spożywania tego bezbarwnego płynu.

Są chwile, kiedy odczuwamy intensywne pragnienie , szczególnie podczas gorących letnich dni.W takich chwilach najczęściej sięgamy po różne napoje, takie jak kawa, herbata, soki czy woda.Niektórzy z nas decydują się nawet na piwo.Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, który z tych napojów najskuteczniej gasi pragnienie? Okazuje się, że woda nie znajduje się na szczycie tej listy.

Które napoje najlepiej gaszą pragnienie? Naukowcy dzielą się swoimi odkryciami

Grupa naukowców z Uniwersytetu St Andrews w Szkocji postanowiła zbadać kwestię nawodnienia organizmu.Przeprowadzili oni badanie różnych napojów, aby zidentyfikować te, które są najbardziej skuteczne w gaszeniu pragnienia.Po pewnym czasie opublikowali swoje wyniki i zidentyfikowali napój, który wypadł najlepiej w tym zadaniu.Ku zaskoczeniu wielu, nie była to woda.Zwycięzca tego rankingu może Cię zaskoczyć.Czy spodziewałbyś się takiego wyniku?

Według naukowców te napoje najskuteczniej gaszą pragnienie:.

 1. Odtłuszczone mleko.
 2. Płyny zawierające glukozę i elektrolity.
 3. zwykłe mleko.
 4. sok pomarańczowy.
 5. Cola.
 6. herbata.
 7. napoje izotoniczne.
 8. woda niegazowana.
 9. woda gazowana.
 10. piwo.
 11. kawa.

Odtłuszczone mleko na szczycie listy przebojów

Wiadomość, że mleko jest najbardziej skuteczne w nawadnianiu organizmu, zaskoczyła wielu.Okazuje się, że kluczem do zrozumienia tego fenomenu jest stosunek składników odżywczych zawartych w mleku. Odtłuszczone mleko jest bogate w białko, ale ubogie w tłuszcze i cukry.Składniki te są wchłaniane przez nasz organizm, który wykorzystuje je i skutecznie pomaga ugasić pragnienie.

Dlaczego więc woda jest aż 8 w rankingu?a 9. 8. miejsce? Przypomnijmy sobie, co się dzieje, gdy nagle wypijemy duże ilości wody.Po kilku minutach musimy iść do toalety, ponieważ nasz pęcherz jest pełny.W praktyce oznacza to, że pozbywamy się wody tak szybko, jak ją wypiliśmy Z mlekiem jest inaczej &#8211 nawet jeśli wydalimy płyn, nasz organizm zdążył już wchłonąć niezbędne składniki odżywcze.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře