HomeWskazówki dla domuNie trzymaj tej rośliny w domu.To nie wróży nic dobrego.Przyciąga biedę jak...

Nie trzymaj tej rośliny w domu.To nie wróży nic dobrego.Przyciąga biedę jak magnes

10. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Amarisa M).

Czy wierzysz w przesądy? Według nich jedna z Twoich ulubionych roślin domowych może przyciągać pecha i negatywnie wpływać na sytuację finansową domowników.Sprawdź, czy przypadkiem nie masz tego kwiatka na parapecie.

Choć powinniśmy podchodzić do takich rzeczy z dużym dystansem i przymrużeniem oka, jest wiele osób, które wierzą w przesądy.Są przekonani, że pewne zachowania i rzeczy mogą przynieść szczęście, lub odwrotnie, być źródłem nieszczęścia.Tych drugich starają się unikać jak diabeł z krzyża.Jak się okazuje, według przesądów pewne ulubione rośliny domowe mogą przyciągać pecha, a jedna z nich ma mieć zły wpływ na finanse.Lepiej nie trzymać takiej w domu.

Uważaj na tę roślinę.Hoja przyniesie ci finansowego pecha

Jest to hya, której kwiaty przypominają gwiazdy. Jest niezwykle wdzięczna i stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Jej najbardziej atrakcyjną cechą są jednak pąki kwiatowe, które wyglądają jak małe gwiazdki. Hoja kwitnie od maja do czerwca.Jej kwiaty mogą utrzymywać się nawet do jesieni.

Według przesądów hoja przynosi pecha finansowego właścicielom domu.Mówi się, że im ładniej kwitnie, tym większe spustoszenie sieje w pieniądzach. Nazywana jest nawet &#8222rośliną ubóstwa&#8220.Mówi się również, że hoya zniechęca potencjalnych partnerów i może powodować nieporozumienia w związkach.

Rośliny te przynoszą wyjątkowego pecha.Lista jest długa

Co ciekawe, lista roślin, które według przesądów nie działają na nas dobrze, jest dość obszerna. Podobnie wspomina się o monsterach, bluszczach, wrzosach i kaktusach.Przesąd mówi, że wrzos przynosi pecha całemu domowi.Niegdyś wierzono, że rośliny te były wykorzystywane przez czarownice do produkcji mioteł. A monstera? Mówi się, że wytwarza negatywną energię, która sprawia, że domownicy są rozdrażnieni i ponurzy. Wierzysz w tego rodzaju przesądy?

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře