HomeInteresująceNie potrzebujesz klimatyzacji, aby dobrze się wyspać w gorące noce

Nie potrzebujesz klimatyzacji, aby dobrze się wyspać w gorące noce

Gorące dni i noce mogą zmęczyć ciało, a właśnie w nocy, kiedy organizm powinien regenerować się poprzez sen, wiele osób skarży się na bezsenność spowodowaną podwyższoną temperaturą.Istnieją jednak dwa proste sposoby, które pomogą nam zasnąć nawet w najgorętsze noce i obudzić się wypoczętym.

Proste zasady zasypiania podczas gorących nocy.Zacznij od przygotowania sypialni

Wysokiej jakości sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka.Dorośli w wieku 18 – 54 lat potrzebują 7 – 9 godzin snu w ciągu dnia, aby prawidłowo funkcjonować.Niestety, gdy latem nadchodzą gorące noce, możemy spać gorzej, a nawet cierpieć na bezsenność.

Wietrzenie sypialni przed snem, otwieranie okien i drzwi, aby stworzyć przeciąg, może dać nam więcej tlenu i nieco chłodniejszego powietrza.Można również użyć wentylatora do cyrkulacji powietrza.W ciągu dnia warto zasłonić okna, aby zminimalizować nagrzewanie się pomieszczenia.Użyj zasłon zaciemniających lub rolet termicznych.

Jeśli posiadasz klimatyzator, ustaw go na optymalną temperaturę (około 24-26°C).Nie ustawiaj zbyt niskiej temperatury, aby uniknąć szoku termicznego po wyjściu na zewnątrz.

Jeśli mamy taką możliwość, możemy odpuścić sobie spanie w łóżku i położyć materac na podłodze na czas trwania fali upałów.Ciepłe powietrze unosi się do góry, więc warto rozważyć spanie na materacu na podłodze, gdzie jest chłodniej.

Jak schłodzić ciało przed snem? Japończycy i Arabowie stosują te metody

Ludzie, którzy na co dzień żyją w ciepłym klimacie, również stosują różne sztuczki, aby szybko i skutecznie, ale nadal bezpiecznie schłodzić ciało.Arabowie, Hindusi i często Japończycy stosują sztuczki, które pomagają im zasnąć podczas gorących wieczorów.

Oczywistym jest wzięcie chłodnego prysznica przed pójściem spać, ale co potem? Rozważ położenie zwilżonej i schłodzonej (ale nie zamrożonej) szmatki na czole, szyi lub dekolcie i zasypianie z nią.

Ubrania również mogą nas chłodzić &#8211 do spania wybieraj piżamy wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału, np. cienkiej bawełny.Przed założeniem piżamy można włożyć ją na chwilę do lodówki, co przyniesie niewątpliwą, choć chwilową ulgę całemu ciału.

Używaj również lekkiej bawełnianej pościeli, która pozwala skórze oddychać i wchłaniać wilgoć.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře