HomeInteresująceNie pij tych napojów, jeśli chcesz dobrze spać i mieć dużo energii...

Nie pij tych napojów, jeśli chcesz dobrze spać i mieć dużo energii następnego dnia

Sen jest jednym z podstawowych elementów zdrowego stylu życia.Niestety, wiele osób wciąż ma problemy z zasypianiem lub utrzymaniem prawidłowego harmonogramu snu z powodu różnych czynników.Zrozumienie wpływu popularnych pokarmów na fazę nocnego odpoczynku staje się kluczem do poprawy jego jakości.Jakich napojów unikać przed snem? Kawa nie jest jedyną na liście &#8211 najczęściej kojarzona jest z przypływem energii.

Napoje utrudniające zasypianie

Kawa jest prawdopodobnie pierwszym napojem, który przychodzi na myśl w tym kontekście.To wszystko wina kofeiny , którą zawiera i która jest jednym z głównych winowajców, jeśli chodzi o trudności z zasypianiem.Substancja ta działa pobudzająco i blokuje działanie neuroprzekaźników odpowiedzialnych za uczucie senności.Spożywanie kawy i napojów zawierających kofeinę późnym popołudniem i wieczorem może znacznie opóźnić proces zasypiania i pogorszyć jakość snu.

Ponadto kofeina ma działanie moczopędne.Prowadzi to do częstszych nocnych wizyt w toalecie, co zakłóca sen i prowadzi do budzenia się zmęczonym rano i trudności z koncentracją w ciągu dnia.

Czy można pić herbatę w nocy?

Herbata wydaje się być znacznie rozsądniejszą alternatywą, jeśli chodzi o napoje, które można spożywać przed snem.Nie do końca prawda.Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej skład, w którym nie brakuje teiny &#8211 łagodniejszej kofeiny. Czarna herbata jest jej ważnym źródłem, ale zieloną herbatę również należy spożywać ostrożnie przed snem.

Herbata spożywana w dużych ilościach może również powodować problemy ze snem i częste nocne przebudzenia.Znacznie lepszą alternatywą jest spożywanie naparu z rumianku, który naturalnie łagodzi i promuje spokój przed snem.

Uważamy, że ma działanie relaksujące W rzeczywistości pogarsza jakość snu

O czym my mówimy? Nie można pominąć alkoholu na liście napojów zakłócających sen.Chociaż może wydawać się dobrym pomysłem na relaks, w rzeczywistości poważnie zakłóca cykl snu.Prowadzi do częstych przebudzeń w nocy i mniejszej ilości snu REM, który jest niezbędny do regeneracji.

Unikaj tego nie tylko wieczorem

Trudno nie wspomnieć o napojach energetycznych, które zawierają nie tylko dużą porcję kofeiny, ale także inne stymulanty, takie jak tauryna czy guarana.Po spożyciu tego typu specyfików trudno oczekiwać spokojnego i regenerującego snu.

Wskazane jest również unikanie słodzonych napojów gazowanych.Nie tylko mają działanie moczopędne, ale ze względu na wysoką zawartość cukru są również odpowiedzialne za wzrost poziomu glukozy we krwi i przyczyniają się do przyrostu masy ciała.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře