HomeInteresująceNaturalne spraye do warzyw ochronią Twój ogród.Szybko, tanio i skutecznie

Naturalne spraye do warzyw ochronią Twój ogród.Szybko, tanio i skutecznie

5. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Maren Winter).

Przygotowywanie domowych sprayów do ochrony i czyszczenia roślin to umiejętność tak stara, jak samo ogrodnictwo.Używając prostych kombinacji podstawowych składników gospodarstwa domowego, można przygotować spray na prawie wszystko.Oto kilka, które zdecydowanie powinieneś znać.

Chociaż owady są cenną częścią ekosystemów ogrodowych, czasami zjadają rośliny warzywne lub pąki kwiatowe, zanim zakwitną.W takich przypadkach można sięgnąć po środki owadobójcze. Jednak komercyjne środki owadobójcze, pełne toksycznych chemikaliów, często są sprzeczne z ideą ekologicznego ogrodu.

Spryskiwanie kawą

Jeśli potrzebujesz kolejnego powodu, by kochać kawę, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Ślimaki i robaki nienawidzą kawy i jej zapachu.Kawa jest jedną z najgorszych rzeczy dla ślimaka, a to małe stworzenie jej nie akceptuje.Kofeina jest czymś, co jest niezgodne z systemem ślimaka i wystarczy jedno mocne uderzenie, aby go zatruć.Rozcieńczyć 1 część kawy z 5 częściami wody w butelce z rozpylaczem i spryskać rośliny.

Mleczny spray

Wymieszać 1 część pełnego mleka z 10 częściami wody i co tydzień spryskiwać młode i dotknięte rośliny.Okres trwałości takiego wywaru wynosi 24-48 godzin lub można śledzić datę ważności mleka i przechowywać je w lodówce.Taki wywar nie tylko zwalcza pleśń, ale także chroni przed chorobami.

Spray z czosnku i chili

Ten spray jest bardzo wszechstronny i użyteczny do zwalczania mszyc, moli, wciornastków, niektórych opuchlaków, roztoczy i ślimaków.Wystarczy wymieszać 6 ząbków czosnku (zmiażdżonych i grubo posiekanych), 10-12 cienko pokrojonych papryczek chilli i 1 łyżkę płynu do mycia naczyń w 1 litrze wrzącej wody.Pozostawić do namoczenia na 24 godziny, a następnie przecedzić do butelki z rozpylaczem.Spryskać liście zaatakowanych roślin i powtórzyć dawkowanie po 3 dniach.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře