HomeInteresująceKup go w aptece i wetrzyj w szybę.Okna będą idealnie czyste przez...

Kup go w aptece i wetrzyj w szybę.Okna będą idealnie czyste przez wiele miesięcy

05. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Anastasiia Podenko).

Chcesz wiedzieć, jak myć okna, aby dłużej pozostały czyste? Więc biegnij do apteki i kup ten produkt za 2 euro, a następnie wetrzyj go w okna.Po zastosowaniu tej domowej metody czyszczenia zapomnisz o nieestetycznych smugach, kurzu na oknach i innych nieprzyjemnych zabrudzeniach na wiele miesięcy.

Mycie okien jest jednym z najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych Niektórzy uważają, że muszą to robić co 2-4 tygodnie, w przeciwnym razie brud i kurz szybko gromadzą się na oknach.

Istnieje jednak domowy sposób na czyszczenie okien, który sprawi, że będą one wolne od smug i kurzu oraz idealnie czyste przez wiele miesięcy.Wystarczy umyć je produktem z apteki za 2 euro.

Jak i czym myć okna, aby nie pozostawały na nich smugi?

Wybór techniki jest ważny.Jeśli nie chcesz smug na oknach, powinieneś najpierw usunąć warstwę brudu z szyby za pomocą szmatki (wykonując tzw.Następnie należy odpowiednio wyczyścić okna i dokładnie je wypolerować.

Jak myć okna? Najlepiej używać ściereczek z mikrofibry o gramaturze 250-300 g/m2 z gumowymi ściągaczkami do wyłapywania nadmiaru wody.Na koniec warto przetrzeć szyby bawełnianą ściereczką.

Dobrym pomysłem jest również użycie pończoch do mycia okien.Zawierają one nylon, który zapewnia efekt hydrofobowy na powierzchni i zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam.

Kup go za 2 euro w aptece i wetrzyj w szybę, a okna będą czyste przez wiele miesięcy

Jeśli chcesz, aby Twoje okna pozostały czyste przez wiele miesięcy po umyciu, użyj produktu za 2 EUR z apteki. Zadziała nawet lepiej niż drogie produkty z chemicznego domu towarowego. Mowa o glicerynie, którą należy nanieść na szybę po myciu wstępnym.

Wystarczy wlać 13-15 kropli gliceryny do wiadra z wodą i użyć tego roztworu do ponownego wypolerowania szyby. Pozostawi to niewidoczny filtr ochronny na przedniej szybie, który ochroni ją przed kurzem, smugami i brudem lepiej niż płyn do spryskiwaczy.

Kiedy myć szyby? W pochmurny czy słoneczny dzień?

Nie należy myć okien w słoneczny dzień, gdy promienie naturalnego światła padają bezpośrednio na szybę, gdyż może to łatwo powodować powstawanie smug.Najlepiej wybrać pochmurny, ale nie deszczowy okres &#8211 poranek lub wieczór, z łagodną, nieco chłodniejszą temperaturą.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře