HomeWskazówki dla domuKiedy wyjeżdżasz na wakacje, odłącz te urządzenia od gniazdka elektrycznego.Złodzieje energii

Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, odłącz te urządzenia od gniazdka elektrycznego.Złodzieje energii

11. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock.com/Studio113).

Wyjazd na wakacje zbliża się nieubłaganie, więc z niecierpliwością planujesz trasę do ciekawych miejsc i zastanawiasz się, co spakować do walizki lub plecaka.Równie wnikliwej analizy wymaga przygotowanie domu na nieobecność domowników.To kwestia zarówno bezpieczeństwa, jak i oszczędności.Co odłączyć przed urlopem? Nie ignoruj urządzeń, które zużywają energię nawet w trybie czuwania.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu podczas nieobecności

Niektórzy zapominają o tym z powodu przedwyjazdowego zamieszania i rozproszenia, inni uważają to za niepotrzebne zmartwienie.Tymczasem istnieje co najmniej kilka ważnych powodów dlaczego zaleca się wyłączenie większości urządzeń elektronicznych przed wakacjami.

 • Po pierwsze i najważniejsze – oszczędności.Nie każdy jednak pamięta, że wiele urządzeń zużywa energię elektryczną również w trybie czuwania. Po co zostawiać je w trybie czuwania, gdy wyjeżdża się z domu na kilka dni lub tygodni? To tylko dodatkowy koszt wakacji, z którego niewiele osób zdaje sobie sprawę lub postrzega go w takich kategoriach.
 • Po drugie, bezpieczeństwo Różne rzeczy mogą się zdarzyć, gdy jesteśmy poza domem.Przerwy w dostawie prądu, zwarcia lub gwałtowne burze.Jak mówi słynne powiedzenie: przezorny zawsze bezpieczny. W skrajnych przypadkach może dojść do zwarcia i pożaru, a wiedza o tym całkowicie odbierze przyjemność z wakacji i spowoduje problemy.
 • Co odłączyć przed wyjazdem na wakacje?

  Zdecydowana większość urządzeń pozostawionych w domu powinna zostać odłączona.W pierwszej kolejności należy skupić się na telewizorze, komputerze, drukarce, skanerze, routerze WiFi, konsoli do gier .Świecące diody LED na urządzeniu wskazują, że energia jest nadal zużywana.Być może stosunkowo niewielka ilość, ale po co marnować zasoby, skoro i tak jesteśmy tak daleko?

  Pralka, suszarka, podgrzewacz wody, zmywarka, kuchenka mikrofalowa lub czajnik nie powinny być podłączone do gniazdka, gdy jesteśmy poza domem.Skoncentruj się na drobiazgach.Jeśli zostawiasz w domu ładowarki, upewnij się, że nie są one niepotrzebnie podłączone.Podobnie przedłużacze ze wszystkimi urządzeniami elektronicznymi spowodują niepotrzebną utratę mocy po podłączeniu do gniazdka.

  Lodówka w trybie wakacyjnym

  Lodówka jest urządzeniem, które musi stale działać, aby prawidłowo funkcjonować. Możemy jednak zminimalizować zużycie energii.Nie róbmy dużych zapasów żywności przed wyjazdem i nie próbujmy konsumować żywności, którą już zgromadziliśmy.Im mniej rzeczy pozostanie na półkach, tym wydajniej lodówka będzie działać, bez zwiększania zużycia energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania ustawionej temperatury przez załadowane urządzenie.

  Dopiero po zjedzeniu całej żywności można ją wyłączyć.W takim przypadku należy pozostawić uchylone drzwi wyłączonej lodówki, aby zapewnić dobrą wentylację.

  Porady dotyczące problematycznych urządzeń

  Zdarza się, że nie mamy łatwego dostępu do wyłączenia niektórych urządzeń. Dzieje się tak na przykład z piekarnikiem lub płytą grzewczą.W takiej sytuacji warto wyłączyć bezpieczniki obwodów elektrycznych, których działanie nie jest potrzebne podczas urlopu .

  Jak łatwo się domyślić, pozostawiamy włączony jedynie obwód odpowiadający za pracę lodówki oraz urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa &#8211 alarm i monitoring.

  .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře