HomeInteresująceInternet i Wi-Fi nie działają w domu? Wykonaj te kroki, a uratujesz...

Internet i Wi-Fi nie działają w domu? Wykonaj te kroki, a uratujesz sytuację

V 21.W XXI wieku wiele obszarów naszego życia przeniosło się do sieci.Używamy Internetu do randek, zakupów, różnych form rozrywki, a wielu z nas potrzebuje połączenia sieciowego do pracy.

Można więc powiedzieć, że jesteśmy zależni od Internetu w wielu obszarach.Nic więc dziwnego, że jego ewentualna awaria stanowi dla nas poważny problem.Co należy zrobić, jeśli połączenie sieciowe ulegnie awarii?

Nie masz internetu? Nie panikuj, zacznij działać

Nagła utrata dostępu do Internetu to wizja, która może być przerażająca.Nie jest tak źle, jeśli nie możesz dokończyć oglądania odcinka ulubionego serialu lub zagrać w grę komputerową online.Gorzej, jeśli nie możesz pracować.Po wykryciu problemów z połączeniem sieciowym nie trzeba się denerwować, wystarczy skorzystać z prostych porad.

Po pierwsze, należy pamiętać, że istnieją dwie główne przyczyny awarii Internetu &#8211 albo zawodzi sprzęt podłączony do sieci, albo występują problemy po stronie dostawcy.Najpierw należy więc wykluczyć jedną z tych możliwości.

Aby dotrzeć do przyczyny awarii, należy najpierw sprawdzić połączenie internetowe na różnych urządzeniach.Dzięki temu dowiesz się, czy problem występuje na przykład w laptopie lub telefonie.W takim przypadku należy zresetować wadliwie działające urządzenie i sprawdzić dostępne sieci.

Co zrobić, jeśli internet nie działa?

Jeśli jednak po sprawdzeniu różnych urządzeń okaże się, że w całym domu nie ma dostępu do sieci, powinniśmy sprawdzić router.W takiej sytuacji należy wyłączyć urządzenie i uruchomić je ponownie po co najmniej 10 minutach.Jeśli po zresetowaniu routera internet nadal jest niedostępny, to czas skontaktować się z dostawcą.

Przed sięgnięciem po telefon warto jednak sprawdzić, czy operator nie opublikował informacji o ewentualnych problemach technicznych na profilu klienta lub na portalach społecznościowych.Telefon z dostępem do danych mobilnych może nam również pomóc w inny sposób podczas przerwy w dostępie do internetu.

Nie masz internetu? Skorzystaj z telefonu

Prawie każdy dzisiejszy telefon na kartę zapewnia dostęp do Internetu w telefonie.Możesz skorzystać z tego faktu, tworząc punkt dostępu za pomocą opcji o nazwieHotspot.W ustawieniach telefonu można znaleźć zarówno nazwę utworzonej w ten sposób sieci Wi-Fi, jak i hasło do niej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy udostępnić Internet z telefonu komórkowego na inne urządzenia, np. komputer i w spokoju dokończyć naszą pracę.Jest to dobre rozwiązanie, które przyda się, gdy problem leży po stronie dostawcy i musimy czekać na naprawienie usterki.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře