HomeWskazówki dla domuGrupa krwi, której kleszcze nie lubią.Ci ludzie mają szczęście

Grupa krwi, której kleszcze nie lubią.Ci ludzie mają szczęście

Grupa krwi może mieć większe znaczenie niż myślisz. Naukowcy odkryli, że jedna konkretna grupa powstrzymuje kleszcza przed atakiem. Ludzie, którzy ją mają, rzadziej spotykają te pajęczaki, co oznacza, że rzadziej chorują na boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu.

Grupa krwi, której kleszcze nie lubią.Ci ludzie mają szczęście

Kleszcze są głuche i ślepe, a swoich ofiar szukają za pomocą węchu.Wiadomo, że przyciąga je zapach potu.Lubią też perfumy o intensywnym, słodkim i kwiatowym zapachu.Jakiś czas temu naukowcy odkryli, że grupa krwi jest również ważna.One kleszcze szczególnie lubią jedną z nich.

Na Uniwersytecie Masaryka w Brnie przeprowadzono badanie, którego wyniki mogą mocno zaskoczyć.Naukowcy postanowili dowiedzieć się, czy jedna grupa krwi przyciąga kleszcze bardziej niż inna.Okazuje się, że czynnik ten może być istotny.

W eksperymencie wzięło udział sto osób z różnymi grupami krwi.Okazało się, że kleszcze najbardziej preferowały osoby z grupą krwi A jako swoich żywicieli (36 procent przypadków).Jest też grupa krwi, której nie lubią bardziej &#8211 B (15 procent przypadków).

Według czeskich badaczy, osoby z grupą krwi A są w najgorszej sytuacji i są najczęściej atakowane przez kleszcze.Ludzie z grupami krwi AB i 0 są w znacznie lepszej sytuacji.A posiadacze grupy krwi B mogą być pewni, że znacznie rzadziej padają ofiarą tych pajęczaków.

Oczywiście należy pamiętać, że grupa 100 osób to bardzo mała próbka.Możliwe, że gdyby było więcej uczestników, wynik badania byłby zupełnie inny.Dlatego potraktuj to jako ciekawostkę, a nie teorię naukową.To pytanie z pewnością wymaga dalszych badań.

Należy pamiętać, że bakterie i wirusy przenoszone przez kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla nas wszystkich, niezależnie od grupy krwi.Warto się przed nimi chronić, szczepiąc się przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu.Konieczne jest również dokładne zbadanie całego ciała po powrocie do domu, zwłaszcza jeśli spędziłeś czas w lesie lub na łące.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře