HomeWskazówki dla domuDopiero wtedy przesuń potwora.Jest to najczęstszy błąd.W przeciwnym razie liście zaczną żółknąć...

Dopiero wtedy przesuń potwora.Jest to najczęstszy błąd.W przeciwnym razie liście zaczną żółknąć i więdnąć

11. 07. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Zhuravlev Andrey).

To jedna z najpopularniejszych roślin uprawianych w domu.Nic dziwnego, bo zachwyca pięknym i oryginalnym wyglądem.Jak przeszczepić monstera? Lepiej uważać, bo jeden błąd może spowodować jej szybkie obumarcie.

Kluczem do pięknie rosnącej rośliny jest odpowiednia doniczka, która powinna mieć dużo miejsca do rozwoju.W sklepach zwykle można kupić kwiaty w niewymiarowych pojemnikach, więc dobrym pomysłem jest wymiana doniczki po powrocie do domu.Jak przesadzić monstera, aby pięknie rosła?

Jak przesadzić monstera? Czas jest niezwykle ważny.W przeciwnym razie roślina może się nie zakorzenić

Monstera rośnie naturalnie w lasach tropikalnych, ale na Słowacji świetnie sprawdza się jako roślina doniczkowa.Nie ma dużych wymagań, ale należy pamiętać, że powinna stać w dobrze nasłonecznionym miejscu, ale nie w pełnym słońcu, ponieważ liście mogą ulec poparzeniu.Najlepszym podłożem będzie przepuszczalna gleba z dodatkiem torfu .

Oprócz regularnego podlewania monstera wymaga zraszania liści.Najlepiej robić to co dwa lub trzy dni. Powinna mieć również podporę, najlepiej wykonaną z bambusowych patyków lub drewna. Doniczka dla monstery nie może być zbyt mała , ponieważ wtedy roślina nie będzie się dobrze rozwijać. Jak przesadzić monstera do większej doniczki?

WSKAZÓWKA! Najlepszą porą będzie wczesna wiosna, czyli przełom marca i kwietnia.W przeciwnym razie przesadzanie może się źle skończyć.Liście mogą zacząć żółknąć i wysychać.Umieść monstera w pojemniku z drenażem.Delikatnie przykryj korzenie ziemią, uważając, aby ich nie uszkodzić.

Czym nawozić potwora? Nie kupuj składników odżywczych w sklepie.Możesz zrobić je samemu

Aby dać roślinie impuls po przesadzeniu, warto dać jej trochę wsparcia.Dobrze nadają się do tego domowe nawozy.

 • Umieść skórkę banana w pojemniku i zalej ją ciepłą wodą.Odstaw na noc i podlej roślinę następnego dnia.Taki nawóz przyspieszy wzrost monstery i ochroni ją przed chorobami.
 • Czarna herbata dostarczy glebie niezbędnych składników odżywczych.Wystarczy zaparzyć mocną herbatę i przelać ją do pojemnika po ostygnięciu.
 • .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře