HomeWskazówki dla domuDodaj kwas cytrynowy zamiast proszku do prania.Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu

Dodaj kwas cytrynowy zamiast proszku do prania.Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu

10. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Ekaterina43).

Coraz częściej rezygnujemy z chemicznych środków czyszczących i zastępujemy je domowymi sposobami.Tanie składniki, które znajdziemy w naszych kuchennych szafkach, są bardzo skuteczne i nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie.Co jest najlepsze dla Twojego prania? Zadbaj o swoje ubrania i pralkę z tym składnikiem z kuchni.

Używamy wielu detergentów do odświeżania i usuwania plam z ubrań podczas prania.Ponadto, aby przedłużyć żywotność pralki, używamy odkamieniaczy i innych środków ochronnych. Kiedy zsumujemy miesięczne koszty utrzymania pralki, otrzymamy naprawdę wysoką kwotę.Okazuje się, że jeden składnik może zastąpić wszystkie sklepowe produkty i można go znaleźć we własnej kuchni.

Co jest najlepsze do prania? Użyj domowego produktu, a biel twoich koszul wzrośnie

Zwykle używamy kwasku cytrynowego do pieczenia lub gotowania.Niewiele osób wie, że ma on właściwości czyszczące, które mogą pomóc w utrzymaniu czystości w naszym gospodarstwie domowym.Dzięki jego kwasowości uzyskasz również świetne rezultaty podczas prania ubrań. Z jego pomocą nie tylko usuniesz uporczywe plamy z tkanin, ale również zadbasz o samą pralkę..

Jak wykorzystać kwasek cytrynowy do tej czynności?

  1. Pranie jasnych ubrań – kwasek cytrynowy ma właściwości zmiękczające i dodające świeżości tkaninom, więc używaj go zamiast detergentu do prania.Umieść 1 łyżeczkę w przegródce na detergent i 1 łyżeczkę zamiast płynu do zmiękczania tkanin.Ustaw program na temperaturę 30-40 stopni.
  2. Kwasek cytrynowy świetnie sprawdzi się jako odplamiacz na białych ubraniach.Wystarczy wymieszać 3 łyżki kwasu cytrynowego z niewielką ilością wody, aby uzyskać gęstą pastę.Nałożyć grubą warstwę na plamę i pozostawić na pół godziny.Po tym czasie umieść ubrania w pralce i włącz standardowy program.
  3. Odkamienianie pralki &#8211 dzięki kwaskowi cytrynowemu zadbasz o czystość pralki, usuniesz kamień i osady tworzące się w bębnie.Wlej 150 g kwasku do bębna i uruchom program na najwyższej temperaturze.Po zakończeniu cyklu otwórz drzwiczki i pozostaw pralkę do wyschnięcia.

WSKAZÓWKA: Przed pierwszym użyciem kwasu należy przeprowadzić test na małym kawałku tkaniny, aby upewnić się, że nie zostanie ona uszkodzona.

Do czego można użyć kwasku cytrynowego? Do zrobienia sprayu pod prysznic

Jeśli masz problem z osadami na szybie prysznica, przygotuj spray na bazie kwasku cytrynowego. Pozbędziesz się irytującego problemu, a Twój prysznic będzie lśnił czystością.Wystarczy wlać półtorej szklanki ciepłej wody do butelki ze spryskiwaczem, dodać 4 łyżki kwasku cytrynowego i dokładnie wymieszać. Spryskaj dokładnie prysznic, brodzik, płytki i kran i pozostaw na 10 minut.Po tym czasie przetrzyj powierzchnie miękką szmatką i spłucz wodą.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře