HomeInteresująceDlaczego na desce sedesowej jest przerwa? Kształt litery 'U' nie jest dekoracją.Pełni...

Dlaczego na desce sedesowej jest przerwa? Kształt litery ‚U‘ nie jest dekoracją.Pełni on ważną funkcję

4. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock.com/Skycolors).

Zastanawialiście się kiedyś do czego służy przerwa w desce sedesowej? Okazuje się, że to charakterystyczne wycięcie ma niebagatelne znaczenie podczas korzystania z toalety.Deski sedesowe w kształcie litery U są zwykle spotykane w publicznych toaletach, takich jak centra handlowe czy kina, ale także w samolotach i pociągach.Dlaczego tam?.

Utrzymanie higieny w publicznych toaletach jest trudnym zadaniem, więc producenci urządzeń sanitarnych szukają różnych rozwiązań, aby to ułatwić.Dużo uwagi poświęca się materiałom używanym do produkcji wyposażenia łazienek, ponieważ muszą one być odporne na częstą dezynfekcję.Chociaż powierzchnie te są stale czyszczone, musimy zwracać na nie szczególną uwagę. Nikt nie chce narażać się na niepotrzebny kontakt z zarazkami.

Do czego służy przerwa w desce sedesowej? Jest ona kluczowa dla naszego zdrowia

Przerwa w desce sedesowej powstała z troski o higienę miejsc intymnych zarówno mężczyzn, jak i kobiet.To praktyczne rozwiązanie zapewnia, że minimalizujemy kontakt ciała z powierzchnią toalety podczas korzystania z niej.Otwór w miejscu kontaktu zmniejsza ryzyko zarażenia się różnymi chorobami wenerycznymi, a ponadto ułatwia podcieranie się bez przypadkowego zmoczenia.Deska w kształcie litery U była pierwotnie używana w toaletach dla osób niepełnosprawnych, ale szybko znalazła powszechne zastosowanie w toaletach publicznych.

Jak korzysta się z toalety w miejscu publicznym? Pamiętaj o kilku zasadach

Korzystanie z publicznych toalet może wiązać się z wieloma problemami natury higienicznej.Nic w tym dziwnego, skoro każdego dnia miejsce to odwiedzają dziesiątki obcych osób. Jeśli drżysz na myśl o wizycie w publicznej toalecie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wizyta w pisuarze była wygodna i bezpieczna.

 • Wybierz kabinę, która na pierwszy rzut oka wydaje się najczystsza.Zazwyczaj te w środku są najmniej używane.Sprawdź, czy odpływ nie jest zatkany papierem.
 • Wytrzyj siedzisko wilgotną szmatką i umieść na nim podpaskę higieniczną.
 • Staraj się nie dotykać niepotrzebnie żadnych powierzchni.Uchwyt lub spłuczka mogą zostać przytrzaśnięte papierem.
 • Po zakończeniu pracy należy dokładnie umyć ręce i posmarować je żelem antybakteryjnym.
  Nigdy nie dotykaj twarzy rękami po skorzystaniu z toalety publicznej.
 • WSKAZÓWKA! Noś papier lub chusteczki w torebce.W ten sposób nigdy nie będziesz zaskoczony brakiem przyborów toaletowych.Żel do dezynfekcji rąk i nasadki toaletowe również się przydadzą.

  .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře