HomeInteresująceCzy warto otwierać okno podczas upałów? Jeśli nie chcesz ciepłych pomieszczeń, zrób...

Czy warto otwierać okno podczas upałów? Jeśli nie chcesz ciepłych pomieszczeń, zrób to

Ostatnie tygodnie charakteryzowały się wysokimi temperaturami przeplatanymi krótkimi okresami chłodniejszej pogody, poprzedzonymi nagłymi skokami pogody.Następny miesiąc ma być również bardzo słoneczny.

Upał może być naprawdę nieprzyjemny.Ważne jest, aby zachować środki ostrożności na zewnątrz, ale warto wiedzieć, jak chronić się przed gorącym powietrzem w domu.Czy dobrym pomysłem jest otwieranie okien w upalne dni?

Gorąca pogoda zostanie z nami na dłużej

W ostatnim czasie SHMÚ niemal codziennie wydaje ostrzeżenia przed upałami.Ekstremalne temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza spodziewane są również w najbliższych dniach.

Prognozowana jest upalna pogoda.Maksymalne temperatury w ciągu dnia od 30°C do 33°C.Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Czy należy otwierać okna podczas upałów?

Upały to duże wyzwanie dla naszego organizmu.Nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu.Dobrym pomysłem jest również unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce, zwłaszcza bez nakrycia głowy i odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV.Są to ważne sposoby zapobiegania urazom i udarowi cieplnemu.

Podczas upałów zwykle szukamy wytchnienia w domu, gdzie temperatura jest zwykle niższa niż na zewnątrz.Instynktownie otwieramy wtedy okna w nadziei, że przewietrzenie pomieszczeń przyniesie nam ulgę.Może to jednak mieć odwrotny skutek.

Słońce pali? Zamknij okna

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na profilu X IMGW, wietrzenie pomieszczeń w upalne dni tylko znacząco podniesie temperaturę wewnątrz.I są na to niezbite dowody w postaci badań.

Nawet lekko uchylone okno może spowodować wzrost temperatury w pomieszczeniu nawet o dwa stopnie, co stanowi znaczącą różnicę wewnątrz i może znacznie obniżyć komfort mieszkania.

Dlatego, gdy jest gorąco, należy zamknąć okna, a także zasłonić je żaluzjami lub roletami i zaciągnąć zasłony.Wentylacja jest zalecana tylko po zachodzie słońca do godzin porannych.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře