HomeInteresująceCzy shovelwort przestał kwitnąć? Podlewaj ją tym preparatem, a szybko zauważysz zmianę

Czy shovelwort przestał kwitnąć? Podlewaj ją tym preparatem, a szybko zauważysz zmianę

6. 7. 2024 (Zdjęcie: shutterstock/Ludmila Kapustkina).

Czy rokitnik nie kwitnie pomimo dobrej pielęgnacji? Wbrew pozorom zdarza się to dość często.Wiele osób podaje swoim roślinom nawozy, które zamiast stymulować je do wytwarzania nowych kwiatów, tylko im to uniemożliwiają.Nie popełniaj więcej tego błędu, po prostu podlewaj swój rokitnik tym domowym nawozem, a szybko zobaczysz zmianę.

Kruszyna pospolita rośnie na bagnistych obszarach Ameryki Południowej i Środkowej, a także na niektórych obszarach Azji.Można go znaleźć w tropikach, ale tutaj może być z powodzeniem uprawiany jako roślina doniczkowa, która zachwyca pięknem swoich wspaniałych białych kwiatów.

Jeśli twój rokitnik nie kwitnie, prawdopodobnie zapewniłeś mu nieodpowiednie warunki lub popełniasz popularny błąd podając mu nawozy z dużą ilością azotu.Te nawozy nie zawsze są odpowiednie.Jeśli chcesz pobudzić rdestowca do kwitnienia, lepiej nawozić go składnikami odżywczymi na bazie ulubionych przypraw z kuchennej szafki.

Dlaczego łopian nie kwitnie? Podstawowe błędy, na które należy uważać

Najczęstszym powodem, dla którego shovelweed nie kwitnie, są nieodpowiednie warunki wzrostu dla tej tropikalnej rośliny &#8211 nieodpowiednie podłoże lub lokalizacja.Kwiaty te najlepiej rosną w próchnicznej, żyznej i umiarkowanie wilgotnej glebie.W domu powinny stać w jasnym miejscu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Na kwitnienie shovelweed wpływa również podlewanie, które zawsze powinno być umiarkowane.Zbyt duża ilość wody w doniczce może prowadzić do gnicia, a zbyt mała ilość wody może spowodować więdnięcie rośliny. Zapewnij miękką, ciepłą wodę w rozsądnych ilościach, uważając, aby nie zalać korzeni.

Ten rodzaj nawożenia zapobiega tworzeniu się kwiatów

Jeśli nie popełniłeś żadnego z powyższych błędów, a Twój rokitnik nie kwitnie? W takim razie jest bardzo prawdopodobne, że wyświadczasz swojej roślinie tak zwaną &#8222niedźwiedzią przysługę&#8220.

Można to osiągnąć poprzez regularne nawożenie nawozami zawierającymi azot dla roślin zielonolistnych.Pierwiastek ten ma pozytywny wpływ na wzrost młodych pędów i liści, które są bujne i zielone, ale może hamować kwitnienie fiołków.

Jak pobudzić kwitnienie fiołków? Domowa odżywka imbirowa przywróci im witalność

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie domowej odżywki imbirowej.Popularny imbir zawiera pierwiastki takie jak fosfor, potas i mangan , które mają pozytywny wpływ na kwitnienie fiołka trójbarwnego.

Aby przygotować ten nawóz, najpierw pokrój imbir na małe kawałki i po zmiażdżeniu zmiksuj go w blenderze wraz z 1 litrem wody.Powstaje gęsta zawiesina, którą przecedza się przez sito.

Wlej płyn do pustej butelki i podlewaj rokitnik co 10-14 dni.To szybko przywróci jej witalność.Poprawisz kondycję rośliny i szybko zauważysz nowe kwiaty na jej łodygach.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře