HomeRoślinyCo zrobić z kapustą na przełomie lipca i sierpnia, aby zbiory nie...

Co zrobić z kapustą na przełomie lipca i sierpnia, aby zbiory nie zawiodły: 6 prostych zasad

Pielęgnacja kapusty nie jest trudna nawet dla początkującego ogrodnika, gdyż wszystko sprowadza się do przestrzegania szeregu zasad..

Najważniejsze, żeby się ich bezwzględnie trzymać, bo inaczej zamiast dobrych zbiorów kapusty doznasz rozczarowania..

1.Pamiętaj o podlewaniu grządek z kapustą, dostosowując częstotliwość i ilość podlewania w zależności od warunków pogodowych.Wysuszenie gleby to pewna śmierć dla plonów.

Zwilżając glebę, staraj się nie dopuścić do przedostania się wilgoci na liście kapusty i wyjdź z konewką do ogrodu wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy temperatura na zewnątrz nieco spadnie.

2.Nie zaniedbuj takiej „opcji“, jak ściółkowanie gleby.

3.Doświadczeni ogrodnicy radzą zawiązać dolne liście w formie pąka – ich zdaniem dzięki temu działaniu kapusta odparuje mniej wilgoci, kierując swoją energię na zawiązywanie główek kapusty.

4.Kolejnym niezbędnym warunkiem obfitych zbiorów jest nawóz potasowo-fosforowy, który należy stosować na wilgotną glebę.Dozwolone jest również stosowanie roztworu popiołu jako opatrunku wierzchniego.

5.Znajdź czas w swoim napiętym harmonogramie na zwalczanie pcheł krzyżowych i gąsienic.

6.Wreszcie ostatnią rzeczą, jakiej wymaga się od rolników, są terminowe zbiory.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře