HomeInteresująceCo zrobić, aby pomidory na krzaku szybciej zmieniły kolor na czerwony? Wypróbuj...

Co zrobić, aby pomidory na krzaku szybciej zmieniły kolor na czerwony? Wypróbuj sprawdzoną sztuczkę

W sezonie letnim hodowcy i ogrodnicy stają przed trudnym dylematem.Imponująca część zbiorów może nie zdążyć dojrzeć.Zwłaszcza jeśli chodzi o pomidory.Aby uniknąć tego nieprzyjemnego momentu, nasza redakcja przygotowała lifehack na szybkie dojrzewanie pomidorów.Przyspieszone rumienienie się tego warzywa nie pozostanie niezauważone.Ale wszystko jest w porządku.

Lifehack (trik) na dojrzewanie pomidorów

Każdy doskonale wie, że w kwestii uprawy tej czy innej rośliny nie można obejść się bez użycia nawozów.Jeśli więc mówimy o pomidorach, to azot dla doskonałego wzrostu pomidorów i potas dla szybkiego dojrzewania będą odgrywać tutaj ważną rolę.Jednak, jak wiadomo, gdy warzywa te zaczną kwitnąć, należy zaprzestać nawożenia potasem. Jeśli chodzi o potas i mikroelementy, można je pozostawić.

Jednocześnie ważne jest, aby istniała możliwość przyspieszenia dojrzewania pomidorów.Dlatego agronomowie zalecają rozpoczęcie od odcięcia wszystkich dolnych liści.Ponadto, jak wspomniano powyżej, konieczne jest zaprzestanie stosowania nawozów pod pomidory.Jednak główna sztuczka jest związana z wodą.

Wiesz, kiedyś myśleliśmy, że z powodu braku podlewania każda uprawa po prostu traci.Oczywiście ma to swoją logikę, a nawet sens.Ale w przypadku pomidorów nadal istnieje możliwość wyjścia poza tradycję.Według ekspertów konieczne jest zaprzestanie podlewania pomidorów w momencie pojawienia się zielonych owoców. Jeśli mówimy o czasie, gdy pierwsze zielone pomidory po prostu więdną na gałęziach, podlewanie odbywa się maksymalnie raz w tygodniu.

Nawiasem mówiąc, podlewanie powinno być zdecydowanym dodatkiem.W tym celu weź 10 litrów wody i dodaj 40 kropli jodu spryskaj powstałą mieszaniną nie tylko zielone owoce, ale także liście.Pomoże to przyspieszyć dojrzewanie owoców.Jeśli zebrałeś zielone pomidory, nie spiesz się, aby się z nimi rozstać.Możesz umieścić je obok brązowych i czerwonych pomidorów, które z kolei przekażą czerwony kolor niedojrzałym warzywom.

Jeśli chodzi o dojrzewanie pomidorów na otwartej przestrzeni, tutaj również istnieją sztuczki.Na miesiąc przed końcem zbiorów należy ostatecznie zapomnieć o podlewaniu.Ta czynność, wbrew powszechnej opinii, przyczynia się jedynie do wczesnego dojrzewania pomidorów. To właśnie brak wilgoci stymuluje rumienienie się pomidorów, a także zapobiega ich nadmiernemu podlewaniu
W sierpniu nie zapomnij odciąć wierzchołków pędów. Ostatnią radą agronomów i doświadczonych hodowców dacho jest ściółkowanie gleby. Najlepiej wybrać siano.Pomoże to nie wysuszyć wierzchniej warstwy gleby i zapobiegnie jej zaskorupieniu.Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, Twoje zbiory z pewnością będą satysfakcjonujące.

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře