HomeInteresująceCo siać w lipcu? Warzywa będą duże i smaczne

Co siać w lipcu? Warzywa będą duże i smaczne

Wielu z nas lipiec kojarzy z początkiem pierwszych zbiorów.Tymczasem to także dobry czas na uzupełnienie braków w ogrodzie.

Czy wiesz, co zasiać w lipcu, aby w pełni wykorzystać potencjał tego lata? Możesz być pewien, że z lipcowych zasiewów wyrosną duże i smaczne warzywa.

Co siać w lipcu? Postaw na warzywa

Niewiele osób wie, że warzywa w ogrodzie można podzielić na trzy kategorie:

 • Przedplony &#8211 warzywa o krótkim okresie wegetacji.
 • Główna uprawa – warzywo, które ma stosunkowo długi okres wegetacji w glebie.
 • Międzyplon – warzywo, które można &#8222dodać&#8220 do ogrodu po zebraniu plonu głównego.
 • Chociaż lipiec kojarzy się z miesiącem upałów i burz, w tym klimacie dobrze będą się rozwijać następujące warzywa: szpinak, kapusta pekińska, rzepak, siedmioletnia cebula, koper, roszponka, rukiew wodna, trybula, szczypiorek czy kalarepa.

  Myślisz o międzyplonach? Uważaj na te błędy

  Teraz, gdy już wiesz, co siać w lipcu, pamiętaj, aby unikać najczęstszych błędów, które zdarzają się w przypadku międzyplonów.Obejmują one sadzenie warzyw z tej samej rodziny lub niewystarczające podlewanie, które międzyplony często potrzebują znacznie więcej niż główna uprawa.

  Kluczowe jest również nawożenie.Międzyplony zwykle wymagają nawożenia potasem, co czyni je odpornymi na suszę, choroby i inne niekorzystne warunki środowiskowe.Nawożenie azotem będzie dla nich w wielu przypadkach bezużyteczne.

  Lipiec to sezon kwiatów? Zasiej je, a zobaczysz

  Czy wiesz, że zakłopotanie związane z tym, co zasiać w lipcu, może rozproszyć kwiaty? Na początku lipca można bez obaw siać rośliny jednoroczne lub dwuletnie, takie jak nagietki czy groszek.

  Zalecamy również zainteresowanie się nieco bardziej dzikimi kwiatami, takimi jak stokrotki, niezapominajki, bratki, orliki i łubiny, ale będą one mile widziane w następnym sezonie.

  Jak widać, lipiec to nie tylko sezon zbiorów.Twój ogród może dać Ci o wiele, wiele więcej, jeśli tylko zdecydujesz się wykorzystać jego potencjał.Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

  .

  Janem
  Janem
  Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Nejoblíbenější

  Nedávné komentáře