HomeInteresująceBardzo ważne w przypadku malin, aby uzyskać wspaniałe zbiory

Bardzo ważne w przypadku malin, aby uzyskać wspaniałe zbiory

Owoce sezonowe są bardzo popularne i to nie tylko w sklepach czy na targowiskach, choć trzeba przyznać, że ich wygórowana cena nie jest tu bezzasadna.

Wielu z nas stara się cieszyć tymi letnimi smakołykami jak najdłużej i w jak największych ilościach.Ale czy wiesz, co musisz zrobić, aby Twoje krzaki malin były pełne owoców? To łatwiejsze niż myślisz.

Jest to kluczowa operacja dla letnich krzewów

Pamiętaj, aby wykonać kluczowy zabieg dla owocowania malin latem.Mowa oczywiście o ściółkowaniu.Przyznajemy, że nie jest to szczególnie trudne, ale może całkowicie zmienić plony.

Wystarczy przykryć glebę wokół roślin wybranym naturalnym materiałem i gotowe.To znacznie zmniejszy parowanie wody z gleby, co tylko poprawi jakość i dalszy rozwój twoich krzewów.

Warto również zauważyć, że ściółkowanie malin może pomóc w ograniczeniu przerostu chwastów lub innej trawy, co tylko ułatwi proces konserwacji.

Czym ściółkować maliny?

Aby nie popaść w samozadowolenie, podpowiemy, czym ściółkować maliny.Możesz użyć trocin z drzew iglastych lub słomy.

Niektórzy ogrodnicy używają również kompostowanej kory, liści, wiórów drzewnych i połamanych gałęzi.Równie dobrze sprawdzają się suche igły lub szyszki sosnowe.

Zapewnij idealne miejsce dla malin

Latem warto upewnić się, że nasze maliny na pewno mają odpowiednie warunki do wzrostu.Dlatego należy sprawdzić pH gleby.Powinno ono wynosić od 5,5 do 6,2.

Zwróć uwagę na wilgotność gleby (nie powinna być przepełniona ani sucha) i ogranicz ilość chwastów rosnących wokół malin.

Dobrym pomysłem jest również nawożenie malin, które tylko zwiększy ich odporność na choroby i stworzy idealne warunki do pięknych zbiorów.Jak widać, nie trzeba wiele, aby cieszyć się pięknymi owocami, które sprawią, że krzewy malinowe będą kłaniać się prosto w dół.Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře