HomeWskazówki dla domuCytryna w herbacie nie jest już modna.Teraz dodawane są zupełnie inne dodatki

Cytryna w herbacie nie jest już modna.Teraz dodawane są zupełnie inne dodatki

Nie ma takiej herbaty jak herbata – i nie chodzi tylko o jakość i rodzaj.Napar herbaciany można przygotować na tak wiele sposobów, że jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.Jeżeli chcesz urozmaicić codzienną herbatę, wzbogacić jej smak oraz dostarczyć witamin i składników odżywczych, dowiedz się, jakie składniki wybrać.Te projekty sprawdzą się doskonale niezależnie od pory roku..

Większość z nas pije herbatę z cytryną i robi to głównie z dwóch powodów.Po pierwsze dla smaku, a po drugie dla wzbogacenia naszego napoju w witaminę C, którą znajdziemy w cytrynie.Jednocześnie niewiele osób wie, że plastrów cytryny nie należy wrzucać do wrzątku wody, gdyż dodanie tego owocu do gorącej herbaty pozbawia go całej witaminy C.

Jeśli jednak lubisz herbaty z nutą owocową, mamy dla Ciebie rozwiązanie – proponujemy zamienić cytrynę na suszone cytrusy.Świetnie sprawdzą się plasterki ulubionej cytryny lub pomarańczy (oczywiście nie kandyzowanej!).Dobrym wyborem będzie także skórka tych owoców.

Herbatę można podawać nie tylko z owocami cytrusowymi. Jego smak wzbogacą także owoce takie jak aronia, żurawina, jagody goji, maliny czy brzoskwinie.Ciekawą alternatywą mogą być także Suszone plasterki jabłek.Rozdrobnione i wrzucone do herbaty dodają przyjemnego aromatu i świeżości.

Aromatyczne przyprawy do herbaty

Nawet przyprawy potrafią zamienić zwykłą herbatę w aromatyczny napar.W zależności od tego, co wybierzesz, mogą działać odświeżająco, rozgrzewająco, orzeźwiająco lub uspokajająco.Nie ma ograniczeń w wyborze przypraw, może decydować Twój ulubiony smak lub zapach.

Najpopularniejszymi składnikami herbat są przyprawy takie jak cynamon, kardamon, goździki, imbir, kurkuma, szafran, pieprz, anyż czy wanilia.W letnie upały warto wzbogacić herbatę o orzeźwiającym liściem mięty , który rozjaśnia i orzeźwia napój.

Warto wspomnieć także o innej przyprawie poprawiającej smak herbaty.To trawa cytrynowa (jest dość droga, ale wystarczy niewielka ilość, aby uzyskać wspaniały i orzeźwiający aromat).

Kwiaty z herbatą

Kwiaty to często stosowany dodatek do przygotowania pysznej herbaty, który nadaje jej niepowtarzalny charakter. Jaśmin, lawenda, hibiskus i nagietek idealnie nadają się do tej roli.Można je łączyć z zieloną i czarną herbatą.Kwiaty mogą być podawane suszone lub świeże (płatki ).Zapewniają nie tylko inny smak, ale także atrakcyjne wrażenia wizualne.

Mleko, śmietana lub napój roślinny.Oto nowe wersje Bavaroise

Zdecydowanie najpopularniejszą wersją jest klasyczna bawarka, czyli herbata z mlekiem.Nikt jednak nie powiedział, że to jedyne smaczne połączenie, wręcz przeciwnie.Jeśli chodzi o duet mleka i herbaty, warto poeksperymentować z innymi rodzajami herbat.Miłośnicy nietypowych smaków mogą wybierać spośród herbat zielonych, owocowych, białych czy czerwonych i mieszać je z klasycznym mlekiem oraz napojami roślinnymi, takimi jak mleko owsiane, sojowe czy migdałowe.Każdy z tych dodatków zapewni zupełnie odrębną charakterystykę smakową, dzięki czemu możesz stworzyć swoją własną ulubioną wersję Bawarczyka.

Orzechy w herbacie? Tak!

Czy zdecydowałbyś się na zrobienie herbaty z orzechami? Otóż ​​ten zdrowy i aromatyczny składnik, który wcale nie jest związany z herbatą, z powodzeniem można wykorzystać do przygotowania pysznego napoju.

Najlepiej wybrać kruszone orzechy, np. orzechy laskowe, włoskie, migdały lub pistacje płatki.Pistacje pozbawione skórek i łupin, wrzucone do ciepłego naparu, nadają herbacie wspaniały aromat i przyjemny smak.Oczywiście pistacje (podobnie jak inne orzechy) powinny być niesolone.

Dżem herbaciany

Jeszcze jakieś dziesięć lat temu ogromną popularnością cieszyła się herbata z dżemem.Jednak w ostatnich latach to połączenie stało się znacznie mniej powszechne.Warto jednak zapamiętać tę parę, bo tradycyjny dżem dobrze komponuje się z naparem herbacianym.W tym przypadku ważny jest sposób podania herbaty. Dżem najlepiej umieścić w osobnej małej misce, a nie bezpośrednio w filiżance.Taki sposób podawania ma wskazywać, że dżemu nie wrzuca się do wrzącej wody, lecz smakuje na przemian z herbatą.Najbardziej polecane są marmolady truskawkowe, malinowe i wiśniowe.

Płatki kokosowe

Suszone owoce, orzechy, dżemy i przyprawy nie są sprawdzonymi składnikami herbaty.Miłośnicy oryginalnych smaków docenią także płatki kokosowe ( płatki to nie to samo co wiórki kokosowe ).Dodają herbacie egzotycznego smaku i aromatu , pasującego do czegoś słodkiego i wakacyjnego relaksu, świetnie działają na zmysły.Płatki kokosowe najlepiej łączyć z białą lub zieloną herbatą.

Janem
Janem
Dzielę się z Wami wspaniałymi przepisami tradycyjnej polskiej kuchni oraz poradami, jak stworzyć przytulny i stylowy dom. Moje osobiste triki, sprawdzone przez lata, sprawią, że każdy dzień będzie pełen ciepła i smaku. Dołączcie do mnie w tej kulinarnej i domowej podróży!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře